Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.10 16:45

Alytaus rajone nugriauta aistras kėlusi 3 m aukščio sovietų kario galvos skulptūra

alytausgidas.lt 2018.10.10 16:45

Alytaus rajone, prie Miroslavo žiedo, nukeltas daug aistrų ne vienerius metus visuomenėje kėlęs paminklas – beveik 3 metrų aukščio sovietų kario galvos su šalmu skulptūra.  

Nuo 1985 m. gegužės 9-osios ant kalnelio buvusį monumentą tuometės rajono valdžios ir partijos komiteto užsakymu sukūrė vietos skulptorius Vladas Krušna. Jo buvo prašyta įamžinti Antrojo pasaulinio karo dalyvių atminimą. Į tai kūrėjas pasižiūrėjo meniškai ir ant kalnelio prie posūkio į Miroslavą įkurdino ne tik ruso, tačiau ir kartu prieš tuometę hitlerinę Vokietiją kariavusio prancūzo veidą.

Pastaraisiais metais skulptūra buvo tapusi diskusijų tema, ypatingai po to, kai pusė monumento buvo susprogdinta.

Tai tuomet sukrėtė ir V. Krušną. Kadangi menininko gyvenime tai buvo kone vienintelė „raudona“ skulptūra, jis jau tuomet pasiūlė išlikusią monumento dalį išvežti į Grūto parką. „Nepatinka – iškelkit, tačiau daugiau nesprogdinkit“, – skulptoriaus prašymą prisiminė jo žmona Laima Krušnienė.

alytausgidas.lt nuotr.

Po kurio laiko, atsiradus politinei valiai likusią skulptūros dalį iškelti, tam pasipriešino vietos bendruomenė, o griovimo darbai buvo sustabdyti.

Diskusijai dėl skulptūros nukėlimo atgijus, iniciatyvą dėl iškėlimo viešai pareiškus Seimo nariui Laurynui Kasčiūnui, Alytaus rajono savivaldybė galop nusprendė su užsilikusiu „partizanu“ atsisveikinti ir jį perkelti į anksčiau paties V. Krušnos siūlytą Grūto parką.

8 tūkst. eurų – tai suma, kuri atsiėjo skulptūrą iš Alytaus rajono iškraustančiai savivaldybei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi