Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.09 23:20

Seimo užmačioms dėl LRT nepritaria ne tik opozicija, bet ir kai kurie valdantieji

Seimas greičiausiai kitą savaitę tvirtins komisijos LRT veiklai tirti išvadas. Suburta LRT finansams tirti komisija nutarė keisti valdymo modelį ir LRT Tarybos sudarymo tvarką, ekspertai tai pavadino siekiu politizuoti visuomeninį transliuotoją.

Frakcijos dar tik susipažįsta su išvadomis ir sako svarstančios, ar jas palaikyti. Joms pritarti nežada ne tik opozicinės, dėl jų abejoja ir kai kurios valdančiosios frakcijos. Kelios dešimtys parlamentarų dar sausį kreipėsi į Konstitucinį Teismą siekdami išsiaiškinti, ar Seimo sudaryta komisija LRT veiklai tirti neprieštarauja Konstitucijai.

„Šita komisija labai svarbų darbą padarė, nes ji atskleidė tai, kad LRT buvo įmanoma ir viešuosiuose pirkimuose, ir daugelyje kitų dalykų daryti labai daug probleminių sprendimų. Norima sutvarkyti taip visus klausimus, kad turėtume labai skaidrią, atvirą, demokratišką organizaciją, ir net nėra jokio bandymo politizuoti “, – teigia Seimo LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

„Aš apskritai esu seniai pasakęs savo skeptišką nuomonę apie komisiją, bet jei jau ji yra sukurta, tai tuos pasiūlymus reikia labai rimtai apsvarstyti, derinant, aišku, ir su LRT vadovybe, priimti tuos sprendimus nepažeidžiant visuomeninio transliuotojo modelio“, – dėsto Seimo LSDDP frakcijos narys Gediminas Kirkilas.

„Dėl ko mes nuogąstavome realiame gyvenime, tai dėl to mes esame kreipęsi ir į Konstitucinį Teismą. Ar tokia komisija apskritai galėjo būti sudaryta, laukiame sprendimų. Bet tai, ką dabar matome komisijos išvadose, visiškai pagrindžia mūsų nuogąstavimą“, – mano Seimo TS-LKD frakcijos narys Andrius Kubilius.

Konstitucinis Teismas parlamentarų prašymą dėl komisijos LRT veiklai tirti sudarymo yra priėmęs, tačiau dar nepradėjo nagrinėti. Pasak teismo atstovės, prašymas dar laukia eilės.

Liberalai nuogąstauja dėl naujų valdančiųjų užmojų kontroliuoti žiniasklaidą. R. Karbauskis teikia Seimo nutarimą papildantį  Lietuvos radijo ir televizijos komisijos  nuostatas. Nelicencijuojamos programos, tokios, kokios yra „Laisvės TV“ arba įvairūs „Youtube“ vlogai, turi informuoti Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, kad transliuoja. Jeigu to nepadaro – gresia administracinė atsakomybė ir net transliacijų nutraukimas.

Plačiau apie tai – Redos Gilytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi