Lietuvoje

2018.10.09 09:35

Prezidentūra: chaosas dėl etatinio apmokėjimo kompromituoja reformos idėją

ELTA2018.10.09 09:35

Mokytojų nepasitenkinimas, kilęs įvedus etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, rodo, kad reformai nebuvo iki galo pasirengta, sako prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.

„Nesėkmės atvejai išryškino, kad šitai reformai nebuvo iki galo pasirengta ir tas kilęs chaosas apskritai kompromituoja pačią reformą“, – „Žinių radijui“ pabrėžė D. Grybauskaitės patarėjas. Pasak jo, neišdiskutuotų sprendimų priėmimas prasidėjus mokslo metams neprisideda prie tinkamo reformos įgyvendinimo. 

„Kiekvienas žingsnis ir kiekviena reforma turi būti nukreiptas į kokybės klausimus, o dabar kokybės klausimas lieka toliau“, – aiškino M. Lingė.

Jis neigiamai įvertino ir tai, kad prieš įgyvendinant reformą buvo sukelti mokytojų lūkesčiai. Prezidentės patarėjo teigimu, dalies mokytojų algos didėjo tik keliais eurais ar net sumažėjo. 

„Reformos įgyvendinimui visada reikia lankstumo, visada reikia reaguoti, bet negali būti palikta ir kūrybinė iniciatyva mokyklų vadovams, kaip spręsti susidariusią situaciją“, – apibendrino M. Lingė. 

Pedagogų aistras kelia nuo šių mokslo metų pradėtas įgyvendinti etatinis mokytojų darbo apmokėjimo modelis. Dėl jo vieniems mokytojams atlyginimai augo, kitiems – mažėjo. Pedagogus vienijančios organizacijos neatmeta streiko galimybės.

M. Lingė, BNS nuotr.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį kreipėsi į Seimo narius prašydama imtis priemonių dėl padėties švietimo sistemoje įvedant etatinį mokytojų darbo apmokėjimą. Rašte reiškiamas nepasitenkinimas švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, kuri nevaldo procesų, o mokyklose nuo pat pasiruošimo naujiems mokslo metams pradžios tvyro sumaištis, žiebiasi konfliktai, o didžiulė įtampa daro neigiamą įtaką ugdymo kokybei.

Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ arenoje Tarptautinei mokytojų dienai skirto renginio metu, J. Petrauskienės sveikinimo kalba buvo nutraukta nepasitenkinimo švilpimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.