Lietuvoje

2018.10.09 08:44

R. Karbauskis siūlo svarstyti A. Ramanauską-Vanagą pripažinti Lietuvos vadovu

LRT.lt 2018.10.09 08:44

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kviečia Lietuvos visuomenę, istorikus ir teisininkus pradėti diskusiją dėl galimybės pripažinti, jog partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo faktinis kovojančios su okupacija Lietuvos valstybės vadovas. R. Karbauskio iniciatyva „valstiečių“ frakcijos Seime nariai parengė ir Seimui teiks svarstyti deklaraciją dėl Adolfo Ramanausko-Vanago pripažinimo Lietuvos vadovu, teigiama frakcijos pranešime žiniasklaidai.

„Pasipriešinimo okupacijai istorija yra verta didesnio istorikų ir visuomenės dėmesio. Tokie asmenys, kaip kovojančios Lietuvos prezidentas Jonas Žemaitis-Vytautas, jo pavaduotojas ir vėliau faktinio vadovo pareigas likęs eiti Adolfas Ramanauskas-Vanagas, išlaikė savo ir valstybės orumą, priešinosi okupacijai ir kovojo dėl savo tėvynės ateities.

Atitinkamai, turime įvertinti ir Adolfo Ramanausko-Vanago statusą po to, kai Jonas Žemaitis-Vytautas žuvo, nes po J. Žemaičio-Vytauto mirties jo pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas liko  aukščiausiu Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio pareigūnu. Kito vadovo mūsų valstybė, tuo metu okupuota Sovietų Sąjungos, neturėjo,“ – sako R. Karbauskis.

Deklaracijos projektas Seime bus registruojamas antradienį.