Lietuvoje

2018.10.08 18:20

Intriga dėl Kauno ir Vilniaus merų: vieną sprendimą „valstiečiai“ jau turi

Paulius Garkauskas, DELFI.lt2018.10.08 18:20

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pradeda pasiruošimą kitąmet vyksiantiems savivaldos rinkimams. Tiesa, kol kas valstiečiai neatskleidžia, ką siūlys į merus sostinėje. Kaune situacija paprastesnė – valstiečiai rems dabartinio mero Visvaldo Matijošaičio kandidatūrą.

Kaune vykusiame LVŽS tarybos posėdyje patvirtintos politikų, kurie bus keliami į merus, pavardės.

„Pasitvirtinome 25 kandidatus į merus. Tikiuosi, kad lapkričio mėnesį turėsime visus kandidatus į merus. Aptarėme būsimą rinkimų kampaniją, jos specifiką. Antrą kartą turėsime tiesioginius mero rinkimus. Kalbėjome, kad šiuos rinkimus mes turėtume laimėti“, - kalbėjo valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

Kol kas sąrašo vieta ties Vilniaus miestu – tuščia. „Valstiečiai“ svarsto apie paramą Antanui Guogai. Apie tai yra kalbėjęs ir pats europarlamentaras.

„Dėl Kauno dar nėra valdybos sprendimo, bet tikėtina, kad skyrius kandidato į merus nekels ir bus palaikymas dabartinio mero V. Matijošaičio kandidatūrai. Tikėtina, kad taip bus. Mes visiškai aiškiai toje pusėje, kad būtų tęsiami darbai dabartinės kadencijos. Mes nemanome, kad Kaunas turi keisti merą (…).

Vilniaus mero kandidatūros neaptarinėjome. Tam yra procedūros, kurios numatytos ir skyrius spalio mėnesį tai įvykdys. Kandidatų yra keletas ir jie pasirinks. A. Guoga? Jei skyrius nuspręs kelti šią kandidatūrą, tai aš nematau kažkokios problemos, kodėl tai negalėtų būti A. Guoga. Jis šiuo metu nepartinis. Pas mus bus ne viena dešimtis nepartinių kandidatų“, - kalbėjo R. Karbauskis.

Kol kas tik vienas Seimo narys „valstietis“ pretenduoja tapti meru – Kęstutis Mažeika sieks tapti Marijampolės meru.

R. Karbauskis taip pat atskleidė, kad „valstiečių“ kandidatas į Prezidento rinkimuose paaiškės kitų metų pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.