Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.08 14:11

A. Anušauskas po LRT tyrimo: ministras turėtų atsakyti į klausimus NSGK posėdyje

LRT.lt 2018.10.08 14:11

Pirmadienį publikuotas LRT tyrimas nustatė, kad valstybės valdomoje įmonėje „Jonavos grūdai“ stiprėja Ramūno Karbauskio šeimos valdomo „Agrokoncerno“ įtaka. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko nuomone, artimiausiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje žemės ūkio ministras turėtų atsakyti į tyrime keliamus klausimus.

„Viešųjų pirkimų reikalavimai yra vieni iš tokių, kurių, panašu, nėra paisoma. Įmonės valdymo struktūrose turi būti stiprios valstybės pozicijos, bet ir to nėra. Jei „Agrokoncernas“ joje stiprina savo pozicijas, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys privalo aiškiai atsakyti, kur gimė planai privatizuoti įmonę, išbraukiant ją iš strateginių įmonių sąrašo. Strateginės įmonės, kaip ir strateginės atsargos, – turi būti neliečiamos“, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

Tyrimo duomenys rodo, kad į valdžią atėjus „Valstiečių ir žaliųjų sąjungai“, strateginę reikšmę turinti įmonė ėmėsi ir naujų funkcijų – ne tik saugoti grūdus, bet ir pardavinėti bei sandėliuoti „Agrokoncerno“ trąšas. Jos ūkininkams imtos skolinti ir pagal vekselius. 

Šioje įmonėje yra laikomas valstybės grūdų rezervas, taip pat kitos maisto – cukraus, druskos – atsargos, kurių prireiktų kokios nors didelės nelaimės atveju. Informacija apie tokį rezervą yra įslaptinta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi