Naujienų srautas

Lietuvoje2012.07.14 09:56

Populiauriausia politike išlieka D. Grybauskaitė, I. Degutienės reitingai smunka

lrytas.lt 2012.07.14 09:56

Populiariausia šalies politike ir toliau išlieka Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ilgą laiką antroje vietoje buvusios Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės reitingai smuktelėjo.

Populiariausia šalies politike ir toliau išlieka Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ilgą laiką antroje vietoje buvusios Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės reitingai smuktelėjo.

Atsakydami į klausimą „Kokie Lietuvos visuomenės veikėjai geriausiai atstovauja jūsų interesams” parlamento vadovę pasirinko tik 3,5 proc. apklaustųjų. Birželio pradžioje tokių buvo 7,7 procento.

Šioje rikiuotėje toliau stabiliai pirmauja D. Grybauskaitė. Kad ji geriausiai atstovauja jų interesams mano 23,8 proc. respondentų. Įkandin jos gerokai atsilikę žengia „darbiečių“ vedlys europarlamentaras Viktoras Uspaskichas (4,9 proc.) ir socialdemokratų vadovas Seimo narys Algirdas Butkevičius (4,8 proc.).

Pablogėjo I. Degutienės pozicijos ir kitoje lentelėje. Seimo Pirmininkę palankiai įvertino 47,6 proc., o nepalankiai – 26 proc. gyventojų. Prieš kelias savaites šie skaičiai buvo atitinkamai 54,9 ir 21 procento.

Smuko viso būrio valdančiųjų – pradedant nemėgstamiausiu politiku Premjeru Andriumi Kubiliumi – reitingas. Vyriausybės vadovui neigiamą pažymį parašė net 71,8 proc. apklaustųjų.

Mažiau palankiai įvertinti ir susisiekimo, kultūros, energetikos, socialinės apsaugos ir darbo, vidaus reikalų, finansų ministrai Eligijus Masiulis, Arūnas Gelūnas, Arvydas Sekmokas, Donatas Jankauskas, Artūras Melianas, Ingrida Šimonytė.

Šįsyk mažesnio pasitikėjimo nusipelnė ir visos Vyriausybės veikla. Ja pasitiki tik 10,5 proc., o nepasitiki – 56,4 proc. žmonių. Birželio pradžioje pasitikinčiųjų buvo 3 proc. daugiau, o nepasitikinčiųjų – 3 proc. mažiau.

Daugelis kitų institucijų daugmaž išlaikė ankstesnes pozicijas, išskyrus prokuratūrą ir teismus.

Pavyzdžiui, per praėjusią apklausą 18,6 proc. respondentų teigė pasitikintys prokuratūra, o 38,5 proc. – nepasitikintys. Dabar šie skaičiai yra atitinkamai 14,5 ir 41,2 procento. Panašios tendencijos ir vertinant teismus.

Birželio 29–liepos 9 dienomis surengtos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausos rezultatus šeštadienį skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi