Lietuvoje

2018.10.08 09:06

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl Vokietijos kario žūties per pratybas Lietuvoje

ELTA 2018.10.08 09:06

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl Vokietijos kario žūties per pratybas Lietuvoje pareiškė nuoširdžią užuojautą Vokietijos Federacinės Respublikos prezidentui Frankui-Walteriui Steinmeieriui ir kario artimiesiems.

Šio tragiško įvykio akivaizdoje valstybės vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės kario šeimai, artimiesiems ir bendražygiams.

Prezidentės teigimu, Lietuvos žmonės yra ir visada bus dėkingi Vokietijai už supratimą, solidarumą ir paramą stiprinant Lietuvos ir visos NATO rytinių sienų gynybą.

Nelaimė įvyko šeštadienį, spalio 6 dieną, NATO priešakinių pajėgų bataliono pratybų Pabradės poligone metu. Karys žuvo į medį atsitrenkus jo vairuojamai šarvuotai transporto priemonei.

Tyrimą atlieka Vokietijos teisėsaugos institucijos.

Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje, Jonavos rajone, yra dislokuota gynybos ir atgrasymo tikslais nuo 2017 metų pradžios reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją. NATO bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“.

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35