Lietuvoje

2018.10.07 12:42

L. Linkevičius po Latvijos rinkimų tikisi centro-dešinės provakarietiškos vyriausybės

BNS, LRT.lt2018.10.07 12:42

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako matantis didelę tikimybę, kad po rinkimų Latvijoje bus suformuota provakarietiška centro dešiniųjų vyriausybė be daugiausia balsų gavusios prorusiškos „Santarvės“ partijos.

„Labai didelė tikimybė, kad bus suformuota centro dešinės koalicija, nes visos partijos pareiškė, kad nenori sudaryti koalicijos su daugiausia mandatų gavusia „Santarve“. Tokiu būdu europinis įprastas kursas turi didelę tikimybę būti išlaikytas“, – BNS sekmadienio rytą sakė L. Linkevičius.

„Mums svarbu, kad būtų tęstinumas ir toliau galėtume derinti savo pozicijas ir europinėje, ir NATO darbotvarkėje. Svarbus tęstinumas ir mūsų gana racionalaus bendradarbiavimo“, – pridūrė jis.

Šeštadienį vykusios Latvijos parlamento rinkimus laimėjo Rusijai palanki kairioji partija „Santarvė“, gavusi 19,9 proc. balsų.

Daugiausiai balsų (19,88 proc.) surinko „Santarvė“, KPV LV gavo 14,12 proc. balsų, o Naująją konservatorių partiją palaikė 13,6 proc. rinkėjų.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė Aljansas „Plėtra/Už!“ (12,04 proc.), penktoje – Nacionalinis aljansas (11,03 proc.), šeštoje – „Žalieji ir valstiečiai“ (9,95 proc.), septintoje – Naujoji Vienybė (6,69 proc.).

Latvijos „Santarvė“ jau ne pirmą kartą užima pirmą vietą, bet iki šiol jai nepavykdavo rasti partnerių valdančiajai koalicijai suformuoti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.