Lietuvoje

2012.07.14 09:43

Seimas pritars referendumui dėl naujosios elektrinės?

ELTA2012.07.14 09:43

Referendumas dėl atominės elektrinės statybų kartu su rinkimais greičiausiai bus, nes dalis valdančiųjų žada šią idėją palaikyti.

Referendumas dėl atominės elektrinės statybų kartu su rinkimais greičiausiai bus, nes dalis valdančiųjų žada šią idėją palaikyti.

Pirmadienį Seime vyksiantis balsavimas gali sudrumsti Premjero Andriaus Kubiliaus ramybę – tikimybė, kad Seimas balsuos už referendumą kartu su parlamento rinkimais – vis didesnė. Tačiau bėda – pačių valdančiųjų gretose, rašo dienraštis „Kauno diena“.

Norinčių referendumo yra ir konservatorių, bet daugiausia – liberalcentristų bei liberalų gretose. „Tie, kurie laikosi elementarios logikos, turi suprasti, kad, jau priėmus sprendimus Seime dėl atominės elektrinės, dėl strateginio investuotojo, dar kartą klausti nėra prasminga ir kainuotų nemažai“, – sakė konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Manoma, kad balsavimo sėkmę lems, kaip Seimo frakcijos mobilizuos savo jėgas.

Opozicinių partijų atstovai nenusiteikę lengvai pasiduoti. Nors vasara – atostogų metas, atrodo, balsuos nemaža jų dalis. Pavyzdžiui, svarbiausius atominės elektrinės įstatymus palaikę ir taip lemiamą A. Kubiliui bei koalicijai balsavimą išgelbėję Viktoro Uspaskicho Darbo partijos atstovai balsuos už referendumą, o E. Masiulio frakcijos idėjos balsavimą atidėti nepalaikys.

„Manome, tauta turi apsispręsti svarbiausiais klausimais. Nematau prieštaravimo, kad balsavome už įstatymus, susijusius su atomine elektrine, o dabar palaikome referendumą“, – sakė Darbo frakcijos seniūnas Seime Vytautas Gapšys.

Vieningai už ketina balsuoti ir dvi didžiausios opozicinės jėgos – socialdemokratai bei Tvarkos ir teisingumo frakcija.

 2–4 mln. litų galėtų kainuoti surengti referendumą, jeigu jis vyktų kartu su Seimo rinkimais. Tačiau ketinama skelbti patariamąjį (konsultacinį) referendumą – jo rezultatai Seimo neįpareigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.