Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.06 18:30

Kaune baigėsi pilietiškumo žaidynės

Kaune, Nemuno saloje surengtos pirmosios pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga“. Jų dalyviai įsitikino, kad dažnai specialiųjų tarnybų pareigūnams darbas tampa iššūkiu.

Šeštadienį Kauną pažadino karininkų, policininkų, gaisrininkų ir medikų paradas. Šių specialiųjų tarnybų automobiliai kolonomis pajudėjo nuo Muravos sankryžos iki Nemumo salos, kur vyko žaidynės. Čia kiekviena tarnyba buvo paruošusi zonas, kur komandos vykdė įvairias užduotis.

Anot organizatorių, žaidynėse rungėsi atrinktos aukštųjų mokyklų, nevyriausybinių organizacijų ir pilietiškų žmonių komandos.

Situacijose įspūdžius stiprino realistinės dekoracijos, scenarijai su specialiaisiais efektais. Dalyviai turėjo progą pavažiuoti šarvuočiu, atremti ginkluotą užpuolimą, nukenksminti lauko miną ar uždėti antrankius nusikaltėliui. Komandas vertino specialiųjų tarnybų pareigūnai. Daugiausia balų surinkusi komanda laimėjo žaidynes.

Žaidynių dalyviai įsitikino, kad gelbėjant gyvybes auksinė tampa kiekviena minutė. Žaidynių metu viena iš situacijų buvo apie upėje apvirtusią baidarę. Ja plaukusiems reikalinga pagalba. Skubančiai komandai pirmas išbandymas – kuo greičiau persirengti. Bet atskubėjus su įranga prie upės padėti narams paaiškėja, kad pagalbos reikia ne vienam. Daugelis komandų kitų nepastebėjo – gelbėjo tik skęstantįjį. 

„Jie turi atkreipti dėmesį kas vyksta aplinkoje, ar pastebi, ar nepastebi nukentėjusio. Bandome visaip padėti jaunimui, kad jie pamatytų tą antrąjį nukentėjusįjį, jis nuostabiai vaidina, rodo gestus, kad aš ten plaukti nemoku, bet jie visi praeina pro jį“, – sako Kauno apskr. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus specialistas Renaldas Kuliešius. 

Žaidynių sumanytojai – KTU studentų organizacija „Baltai juoda“ tikisi, kad renginys paskatins jaunimo pilietiškumą.

Pirmą kartą rengiamose žaidynėse jėgas išbandė daugiau nei 100 dalyvių.  

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi