Lietuvoje

2018.10.05 17:39

R. Urbonaitė apie mokytojų problemą: ministerija nematė, kad yra dramblys kambaryje

Politologės Rimos Urbonaitės teigimu, nors Švietimo ir mokslo ministerijos siekiai dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įgyvendinimo geri, buvo visiškai nepasirengta sėkmingai variklio veikimui. „Problema, kad tas įgyvendinimo modelis nebuvo apgalvotas iki galo, nebuvo matoma, kad yra dramblys kambaryje. Nematyti tos problemos, kad, deja, bet ne visi mokyklų vadovai yra įgalūs priimti tokias reformas, valdyti kolektyvą“, – sako Mykolo Romerio universiteto lektorė.

Pasak R. Urbonaitės, ketvirtadienį mokytojų nušvilpta švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir visa ministerija turi aiškiau suprasti problemą dėl kai kurių mokyklų vadovų nekompetencijos ir kad tai trukdo įgyvendinti reformas.

„Neseniai teko matyti tokį mokyklos vadovą, kuris tiesiai šviesiai sakė, kaip jis koloborouoja su savivaldybės politikais, kad išsaugotų savo darbo vietą, kuris demonstravo visišką neišsilavinimą. <...> Man kilo klausimas, kaip tokį galima prileisti prie vaikų“, – svarsto R. Urbonaitė.

Anot politologės, taip pat kyla dvejonių, ar šalies politikai suvokia mokytojo, kaip valstybės kūrėjo, vaidmenį.

„Šiandien atsisveikinama su Adolfu Ramanausku-Vanagu. Jis buvo ne tik kovos už laisvę, valstybę simbolis, bet taip pat buvo ir mokytojas. Tie raktiniai žodžiai „mokytojas“ ir „valstybė“ yra labai svarbūs. Yra klausimas, kiek mūsų politikai suvokia, kad mokytojas yra valstybės kūrėjas. Ir kiek iš tos pozicijos formuoja politiką, kuri yra susijusi su mokytojų sąlygomis tą valstybę kurti, nes jie kuria žmogų“, – LRT TELEVIZIJAI sako R. Urbonaitė.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.