Lietuvoje

2018.10.05 12:32

Popiežius Pranciškus atsiuntė Lietuvai padėkos laišką už šiltą priėmimą

LRT.lt 2018.10.05 12:32

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo popiežiaus Pranciškaus padėkos laišką už šiltą ir nuoširdų priėmimą per jo valstybinį vizitą Lietuvoje. Savo laiške popiežius išreiškė dėkingumą už prezidentės parodytą rūpestį ir palaikymą visų renginių mūsų šalyje metu bei džiaugiasi galėjęs susitikti su tiek daug Lietuvos žmonių, pilietinės visuomenės ir bendruomenių atstovų.

Šventasis Tėvas taip pat pabrėžė, jog jam labiausiai įsiminė apsilankymas Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, ir toliau meldžiasi, kad laisvė, taika ir teisingumas visados išliktų pagrindiniais mūsų tautos ateities ramsčiais, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Popiežius Lietuvoje lankėsi rugsėjo 22–23 dienomis. Vizito metu jis susitiko jaunimu ir tikinčiaisiais, aukojo mišias.

Popiežiaus vizitą Baltijos šalyse praėjusį savaitgalį per televiziją žiūrėjo daugiau kaip 1,5 milijono žmonių. Daugiausia žiūrovų įsitraukė Lietuvoje – čia aukščiausią reitingą pasiekė transliacija iš popiežiaus vizito prezidentūroje.

Skaičiuojama, kad bent trumpam tiesiogines popiežiaus vizito transliacijas įsijungė daugiau kaip milijonas Lietuvos gyventojų.

Organizatoriai skaičiuoja, kad Lietuvoje per dvi dienas susitikimuose su Šventuoju Tėvu dalyvavo apie 200 tūkstančių žmonių. Popiežiaus vizitą transliavo LRT.