Lietuvoje

2018.10.05 09:23

Premjeras vyks į Japoniją: sieks sustiprinti bendradarbiavimą

LRT.lt 2018.10.05 09:23

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vadovaujama delegacija spalio 9–12 dienomis Japonijos premjero Shinzo Abe kvietimu su atsakomuoju vizitu lankysis Japonijoje, rašoma vyriausybės pranešime.

„Šiuo vizitu siekiame  sustiprinti  politinį  bendradarbiavimą su šia mums vertybiškai artima  ir pasaulyje gerbiama valstybe. Sieksime sudaryti sąlygas  ženkliai padidinti Lietuvos eksportą į Japoniją, paskatinti Japonijos investicijas į Lietuvos ekonomiką“, – sako S. Skvernelis.

Premjeras susitiks su Japonijos premjeru S. Abe ir aptars dvišalius santykius. Numatytas susitikimas su užsienio reikalų ministru, tikimasi pabaigti susitarimą  dėl darbo atostogaujant programos jaunimui su Japonija, kuri galėtų įsigalioti 2019 m. sausio 1 d. Su švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministru bus pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje.

Premjeras dalyvaus didžiausios Japonijoje biotechnologijų parodos „BioJapan 2018“ atidaryme ir pasveikins renginio dalyvius, apsilankys Lietuvos įmonių stende. Parodoje šiemet dalyvauja 18 Lietuvos  įmonių iš gyvybės mokslų sektoriaus.

Vizito metu bus  organizuojamas Lietuvos-Japonijos verslo forumas - pristatoma mūsų šalies ekonomika, tikimasi paskatinti Lietuvos žemė ūkio ir maisto prekių eksportą. Artimiausiu metu įsigaliosianti  ES ir Japonijos ekonominės partnerystės sutartis sudarys dar palankesnes sąlygas Lietuvos eksportuotojams be muitų ir tarifinių barjerų eksportuoti lietuviškas prekes į Japoniją.

Ministro Pirmininko vadovaujama delegacija taip pat lankysis Hirošimos mieste ir pagerbs atominio bombardavimo aukas Hirošimos memoriale. S. Skvernelis kaip garbės svečias yra pakviestas į Hirošimos universitetą, kur skaitys paskaitą tema „ Lietuva – taikos ir modernios valstybės keliu“.

Vizito metu didelis dėmesys bus skirtas žymaus Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos atminimui – aplankyta mokykla, kurioje jis mokėsi, padėtas vainikas ant kapo.

Bus lankomasi Hiratsuka mieste, kuris pasiūlė būti Lietuvos olimpinės rinktinės pasirengimo centru. Ši vieta taps nuolatiniu mūsų olimpiečių pasirengimo centru olimpinėms žaidynėms. Premjero vizito metu centre kaip tik lankysis didžioji dalis galimos būsimos Lietuvos olimpinės rinktinės (LTeam). Lietuvos sportininkų (olimpinė ir paralimpinė komandos)  ir Ministro Pirmininko atvykimo proga „Shonan BMW Stadium Hiratsuka“ stadione rengiama sporto šventė, kurioje laukiama 500-600 dalyvių.

Japonijoje premjeras susitiks Aičio ir Gifų prefektūrų gubernatoriais - šie miestai palaiko ypač intensyvius ryšius su Lietuvos apskritimis ir savivaldybėmis. Delegacijos darbotvarkėje taip pat numatytas susitikimas su Japonijos parlamentarais, Japonijos-Lietuvos draugystės asociacijos nariais.