Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.04 19:19

Dresūros mokytoja: šeimininkui gavus baudą, šuo nenustos loti

Triukšmo valdymo įstatymo pataisomis siūloma numatyti iki 300 eurų baudas triukšmaujančių augintinių šeimininkams. Taip jau yra, šunys loja, sako dresūros mokytoja Agnė Jazukevičiūtė ir nuogąstauja, kad dėl tokių baudų atsiras daugiau išvarytų į gatvę ir atiduotų į prieglaudas augintinių.

Įstatymo pataisose numatyta, kad dienomis be perstojo gyvūnas gali triukšmauti iki 10 min., o naktimis – iki 5 min.

„Jeigu paliktas namuose šuo loja ir kaukia valandomis, šeimininkams reikia suprasti, kad tai nėra normalu. Tai reiškia, kad vienas likęs namuose šuo nuolat stresuoja. Norint pakeisti lojimą, reikia spręsti problemas, kurios jį sukelia. Tai gali būti išsiskyrimo nerimas, teisingos iškrovos trūkumas, o kartais šuo gali būti per daug apkrautas ir nesugebėti atsipalaiduoti. Lojimą sukėlusi problema neatsirado per dieną, ir per dieną mes jos neišspręsime“, – sako dresūros mokytoja A. Jazukevičiūtė.

Ji įsitikinusi, kad triukšmingų augintinių problemą reikėtų spręsti, bet po pirmojo įspėjimo šuns šeimininkui turi būti skiriama laiko, skaičiuojamo mėnesiais, per kurį jis tą problemą išspręs.

„Jeigu žmogus vieną kartą gaus baudą, kitą kartą kaimynai vėl iškvies pareigūnus, po 3–4 nuobaudų gyvūnas gali atsidurti gatvėje arba prieglaudoje“, – teigia A. Jazukevičiūtė.

Daugiau apie tai – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi