Lietuvoje

2018.10.05 14:54

Mokytojų dienos šventė – iškilminga ne visiems: ministrė buvo nušvilpta

LRT.lt 2018.10.05 14:54

Mokytojų dieną į šventinio renginio „Žalgirio“ arenoje sceną įlipusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė savo kalbos normaliai baigti negalėjo. Nepatenkinti mokytojai pradėjo švilpti, skanduoti žodį „gėda“.

Mokytojų liudijimai ir vaizdo įrašai apie ministrės kalbos pertraukinėjimą nemaloniais šūkiais plinta socialiniuose tinkluose.

Apie nemalonų ministrės sutikimą rašoma ir Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos interneto svetainėje: „Spalio 3 d. 10 mūsų gimnazijos mokytojų klausėsi koncerto, skirto Tarptautinei Mokytojų dienai paminėti. Koncertas, kuriame nuostabius kūrinius atliko Merūnas Vitulskis, Dagna Kondratavičiūtė ir Kauno simfoninis orkestras, vyko Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Šventę vedė šmaikštusis renginių vedėjas, aktorius ir režisierius Andrius Žurauskas. 

Į sceną pakilo ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Nors ministrės palinkėjimai buvo gražūs, tačiau arena ją sutiko nedraugiškai.“

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sakė girdėjęs apie ministrės pasitikimą šūksniais, bet pats renginyje nedalyvavęs, todėl plačiau pakomentuoti negalėjo.

Įtampa tarp mokytojų ir švietimo ministrės kilo kartu su etatinio mokytojų darbo užmokesčio sistemos modelio įvedimu. Nors ministerija skelbia įvesdama naują tvarką mokytojų atlyginimų kėlimui skyrusi iš viso jau 27 papildomus milijonus, kai kurie pirmą atlyginimo lapelį gavę mokytojai skundžiasi, kad jų atlyginimai sumažėjo. Ministerija skelbia, kad kai kuriems mokytojams atlyginimai kilo net ne vienu šimtu eurų. 

Iš viso naujam mokytojų apmokėjimo modeliui iki 2019-ųjų ketinama skirti 93 milijonus eurų.

Pokalbis su švietimo ministre laidoje „Dienos tema“ – įraše: