Lietuvoje

2018.10.04 13:09

R. Žemaitaitis: K. Komskio narystė TT sustabdyta, dėl kai kurių kreipsimės į teisėsaugą

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.10.04 13:09

Ketvirtadienį 15min studijoje lankėsi ir į skaitytojų klausimus atsakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku savaitgalį perrinktas, praėjusią savaitę Seimo vicepirmininku išrinktas Remigijus Žemaitaitis. Jis tikino, kad dar trečiadienį narystė partijoje dešimčiai mėnesių buvo sustabdyta Kęstučiui Komskiui ir dar keliems „tvarkiečiams“. R.Žemaitaitis sako, kad taip drausminama už ardomąją veiklą ir partijos dokumentų klastojimą.

„Dėl kai kurių asmenų svarstome kreiptis į teisėsaugos institucijas. Dėl vieno asmens yra kreiptasi į vyriausybę ir vidaus reikalų ministrą“, – 15min studijoje sakė R. Žemaitaitis. Jis patikslino, kad vyriausybei ir ministrui apskųsta vyriausybės atstovės Panevėžyje Kristina Nakutytė.

Taip pat narystė partijoje sustabdyta Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui. R. Žemaitaitis pripažino, kad partiją kartu su Rolandu Paksu greičiausiai paliks apie 100–120 narių. „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas sakė, kad šiuo metu partijai yra ypač sudėtingas laikotarpis, nes ją buvo bandoma ardyti iš vidaus, laukia rinkimai, o pinigų visai nėra.

„Labai yra blogai, atvirai pasakius, nelinkėčiau nė vienam partijos pirmininkui būti mano situacijoje“, – sakė jis. Vis dėlto išgyvenimo planas yra. R. Žemaitaitis sako, kad iš buvusio partijos atsakingojo sekretoriaus Rimo Antano Ručio, kuris kartu su visa partija kaltinamas korupcija, bus siekiama prisiteisti 250 tūkst. eurų. „Rengiami dokumentai paduoti į teismą asmenis, kurie partijai padarė žalą. Regreso tvarka išsireikalauti. Kiek mes esame pasiskaičiavę, R. A. Ručio žala partijai siekia 250 tūkst.“, – 15min studijoje sakė „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.

R. Žemaitaitis pripažino, kad partijos reitingai pastaruoju metu kilo ir dėl to, kad „tvarkiečiai“ aktyviai veikė opozicijoje, ir atviravo, kad sprendimas remti valdančiuosius buvo nelengvas ir net frakcijoje dėl to nebuvo sutarta. „Vesdamas partiją į valdančiąją daugumą labai daug pats rizikuoju kaip žmogus – vienas dalykas. Antras dalykas, kaip politikas su visa politine partija“, – teigė R. Žemaitaitis.

Tačiau jis tikino bijojęs, kad nesulaukę jų paramos valdantieji imsis biudžeto paramai kitų Seimo politikų balsus rinkti žadėdami nepamatuotas išlaidas. R. Žemaitaitis pripažįsta, kad pats asmeniškai nenorėjo balsuoti už naujos tyrimo komisijos sukūrimą Seime, tačiau esą frakcijoje balsai pasiskirstė 5 prieš du, ir jam teko paklusti daugumos valiai.

„Aš esu komandos žmogus“, – teigė jis. R.Žemaitaitis sakė, kad partija norėtų jį kelti kandidatu Klaipėdos ir Vilniaus mero rinkimuose, tačiau kol kas sprendimai nepriimti. Nenori „tvarkiečių“ pirmininkas dalyvauti ir Europos Parlamento rinkimuose. Partija, anot R. Žemaitaičio, greičiausiai nekels kandidato į prezidentus, nes tam neturi pinigų. Todėl „tvarkiečiai“ parems kurį nors iš išsikėlusių kandidatų. Kurį – esą dar neaišku.

Šeštadienį itin audringame partijos kongrese, kur prireikė net policijos, R. Žemaitaitis buvo nesunkiai perrinktas „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininku, nes jo nuožmiausias konkurentas, partijos įkūrėjas europarlamentaras Rolandas Paksas iš partijos pasitraukė pats ir nė nedalyvavo „tvarkiečių“ pirmininko rinkimuose. R. Paksas rinkimuose ketina dalyvauti su įkurtu visuomeniniu judėjimu „Šaukiu aš tautą“. Savo ruožtu R. Žemaitaitis iškart po perrinkimo ėmėsi iniciatyvos ir pareiškė, kad R. Pakso rėmėjai iš partijos turėtų trauktis patys.