Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.04 15:49

S. Skvernelis: žurnalistams už valstybės turimus duomenis mokėti nereikės

BNS 2018.10.04 15:49

Vyriausybė ketvirtadienį paskelbė priėmusi principinį sprendimą, kaip užtikrinti, kad žiniasklaidos atstovams Registrų centro turimi duomenys būtų teikiami nemokamai.

Anot premjero Sauliaus Skvernelio, sprendimai priimti ketvirtadienį surengto pasitarimo metu.

„Žurnalistams už duomenis Registrų centrui mokėti nereikės. Duomenų kaina bus kompensuojama valstybės lėšomis“, – BNS atsiųstame komentare teigė premjeras.

Konkrečių teisės aktų projektų vyriausybė kol kas nepaskelbė, tačiau ministras pirmininkas informavo, kad su kiekviena žiniasklaidos priemone bus sudarytos oficialios sutartys, jose bus numatyti saugikliai, kad duomenys būtų naudojami tik profesiniais tikslais, neatitektų tretiesiems asmenims, nebūtų teikiami Lietuvai nedraugiškų šalių propagandos priemonėms.

Pasak premjero, ilgus metus Registrų centras duomenimis su žurnalistais nemokamai dalindavosi neturėdamas tam teisinio pagrindo, o naujasis Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius atkreipė dėmesį į tai, kad teisės aktai negali būti pažeidinėjami.

S. Skvernelio teigimu, derinimai vyriausybėje bus baigti artimiausiu metu ir trečiadienį sprendimas bus priimtas.

Šis sprendimas bus laikinas, kol įsigalios siūlomos įstatymo pataisos, kurios įtvirtins, jog žurnalistams valstybės registruose turimi duomenys bus teikiami nemokamai.

BNS nuotr.

„Neabejoju, kad Seime turėsime palaikymą. Priėmus įstatymą nebeliks neaiškumų ir pilkųjų zonų. Nebebus svarbu, kokia partija valdo vieną ar kitą ministeriją, kas yra Registrų centro vadovas ar premjeras. Bus aiškios taisyklės, remiantis kuriomis visi žurnalistai duomenis gaus nemokamai“, – sakė ministras pirmininkas.

„Suprantu žurnalistų bendruomenės susirūpinimą, bet įstatymas turi vienodai galioti visiems. Taip pat jie turi būti tinkamai paruošti, o tam reikia laiko“, – pridūrė premjeras.

Naujasis Registrų centro vadovas S. Urbanavičius rugsėjo viduryje nutraukė daugelį metų galiojusią praktiką neatlygintinai teikti duomenis pagal žurnalistų užklausas. Centro atstovų teigimu, praktika buvo neteisėta, nes nėra numatyta įstatymuose.

Trečiadienį vyriausybė atidėjo sprendimus, kurie, kaip buvo viešai deklaruojama, vėl leistų žurnalistams gauti informaciją.

Lietuvos žurnalistai ir opozicijos atstovai teigia, kad įvesti ribojimai gauti informaciją nepagrįstai varžo žiniasklaidos laisvę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi