Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.03 12:19

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas palaimino dviejų komisijų sujungimą

ELTA 2018.10.03 12:19

Seimo narės Agnės Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas trečiadienį pritarė siūlymui sujungti dvi parlamentines komisijas – Valstybės istorinės atminties ir Laisvės kovų.

Už tai balsavo 5 komiteto nariai, 2 buvo prieš ir 2 susilaikė.

Komiteto narių neįtikino opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės ir socialdemokrato Juliaus Sabatausko argumentai ir raginimai komisijų nejungti, nes jų funkcijos, šių parlamentarų nuomone, yra skirtingos ir jų veikla nesidubliuoja.

Rugsėjo 25 d. Seimas yra pritaręs po pateikimo Statuto pakeitimo projektui dėl dviejų parlamentinių komisijų sujungimo.

Pasak projektą pateikusio Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko „valstiečiams“ atstovaujančio Seimo nario Arūno Gumuliausko, komisijų sujungimas turi logikos ir prasmės, nes šiose komisijose sprendžiami klausimai dažnai kartojasi. A. Gumuliausko nuomone, tai padėtų efektyviau, sparčiau spręsti klausimus, susijusius su Lietuvos istorija, istorinės atminties sklaida.

Planuojama, kad į Seimo plenarinių posėdžių salę Statuto pakeitimo projektas dėl dviejų komisijų sujungimo turėtų sugrįžti spalio 16 d.

Šiuo metu Seime nuolat veikiančios yra Etikos ir procedūrų, Peticijų, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės ir Migracijos komisijos. Siūloma papildyti Seimo statutą ir įtvirtinti, kad Seimo Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų komisija būtų nuolatinė komisija.

Dabar Laisvės kovų komisijoje dirba 8 parlamentarai. Jos pirmininkas yra socialdemokratas Juozas Olekas, pavaduotoja – konservatorė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo nario A. Gumuliausko vadovaujamoje Valstybės istorinės atminties komisijoje dirba 11 parlamentarų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi