Lietuvoje

2018.10.03 16:38

Teismas: V. Kanapinskas negalėjo būti laikinuoju VTEK vadovu

BNS2018.10.03 16:38

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) laikinuoju pirmininku metus buvęs Virginijus Kanapinskas negalėjo eiti šių pareigų, konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

LVAT nagrinėjo Mindaugo Siaurio skundą ir panaikino įsakymą dėl jo atleidimo, konstatavęs, kad laikinojo pirmininko pareigas tuomet ėjo ne vyriausias pagal amžių komisijos narys, kaip reikalauja įstatymas.

Įstatyme imperatyviai įtvirtinta, jog susiklosčius situacijai, kai VTEK pirmininkas nėra paskirtas, laikinai jo pareigas privalo eiti vyriausias pagal amžių VTEK narys, pažymi LVAT.

„Tokio reguliavimo niekaip nekeičia aplinkybė, kad Seimas dėl tam tikrų priežasčių ilgesnį laiko tarpą nepaskiria VTEK pirmininko, kadangi, kaip minėta, teisinis reguliavimas jokių išimčių nenustato“, – pažymima nutartyje.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ trečiadienį pranešė, kad laikinai VTEK pirmininku buvęs V. Kanapinskas į šias pareigas paskirtas pažeidžiant teisės aktus. Publikacijoje teigiama, kad V. Kanapinską laikinuoju vadovu paskyrusi komisija viršijo savo įgaliojimus ir pažeidė jos veiklą reglamentuojančius įstatymus.

VTEK išplatino paneigimą, kad „nėra nė vieno įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo būtų pripažinta, kad V. Kanapinskas vadovavo VTEK neteisėtai“.

Taip pat VTEK argumentuoja, kad nėra nė vieno įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo būtų pripažinta, kad komisija kaip kolegiali institucija veikė viršydama įgaliojimus.

Įsakymą dėl M. Siaurio atleidimo pasirašė dabartinis VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas, tuomet buvęs komisijos nariu. Jis pavadavo atostogauti išėjusį laikinąjį vadovą V. Kanapinską.

V. Kanapinskas pernai kovą pakeitė tuometinį pirmininką Romą Valentukevičių – pastarasis iš pareigų pasitraukė gresiant balsavimui dėl jo nepasitikėjimo. 

V. Kanapinsko kandidatūra šį balandį buvo teikiama ir į nuolatinius vadovus, tačiau parlamentarai jai nepritarė. V. Kanapinskas pareigas laikinai ėjo atsisakius komisijai vadovauti pagal amžių vyriausiam Sauliui Katuokai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.