Lietuvoje

2018.10.02 18:02

K. Navickas aptarė Punios šilo likimą su vietos bendruomene

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas Punios šilo girininkijoje susitiko su vietos bendruomenių atstovais ir kartu aptarė šio šilo ateitį. Ministras išklausė gyventojų nuogąstavimus dėl ketinimų šilui suteikti gamtinio valstybinio rezervato statusą, kuris reiškia griežtesnį apsaugos režimą, o dėl to esą bus ribojamas lankymasis šile.

„Punios šilo likimas priklauso nuo mūsų visų, – sakė K. Navickas, – ir mes kartu tiesiog privalome išsaugoti šį unikalų mišką ateities kartoms. Sengirėje turime pamiršti pjūklą bent penkiasdešimčiai metų.“ Tačiau, ministro žodžiais, gamtosaugos tikslus siekiama suderinti ir su vietos žmonių poreikiais.

Kaip rašoma ministerijos pranešime, pagal parengtą Nemuno kilpų regioninio parko planavimo schemos korektūros projektą, laisvai lankytis bus galima rekreacinio ir ekologinės apsaugos funkcinio prioriteto zonose. Jose netgi numatoma įrengti specialius pažintinius takus, lankytojams skirtą infrastruktūrą. Rekreacinio funkcinio prioriteto zonoje taip pat numatoma įrengti atokvėpio ir apžvalgos vietas, aikšteles automobiliams.

Lankymas bus ribojamas ar draudžiamas tik Punios šilo gamtiniame rezervate. Tačiau čia esą bus organizuojamos pažintinės išvykos, kurių metu specialistai supažindins su šilo vertybėmis, aiškins šios ekosistemos svarbą ir gamtai, ir visuomenei.

Kaimų, esančių 10 km atstumu nuo Punios šilo, gyventojai, pasak ministerijos, turės teisę uogauti ir grybauti reguliuojamos apsaugos gamtinio rezervato zonoje. Be to, numatyta galimybė žvejoti Nemune, o keliaujantiems baidarėmis išlipti pailsėti Nemuno pakrantėje.

Išsamiau – pokalbio įraše.