captcha

Jūsų klausimas priimtas

Panevėžio autodrome išbandomos dvi Lietuvą pasiekusios mokomosios pėstininkų kovos mašinos

Panevėžio autodrome išbandomos dvi pernai gruodį Lietuvą pasiekusios mokomosios pėstininkų kovos mašinos „Boxer“, lietuviškai vadinamos Vilkais. Kariai sako, kad įgūdžiai suvaldyti trisdešimt penkias tonas sveriančią modernią techniką pravers ir pratybose, ir prireikus ją perdislokuoti. Modernizuojant kariuomenę, įsigytos ir 88 kovinės pėstininkų mašinos.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono kariai-vairuotojai mokosi, kaip ekstremaliomis sąlygomis įveikti kliūtis, esant slidžiai dangai stabdyti 35 tonų mašiną. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą rengiant vairuotojus, bet nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis aprūpintos kovinės pėstininkų mašinos.

Į autodromą kariai atvažiavo jau  gerai susipažinę su kovos mašinos technine dalimi, anksčiau dalyvavę mokymuose Vokietijoje ir Juozo Lukšos mokymo centre. Tačiau, susidūrę su kliūtimis neslėpė jaudulio ir kovos mašiną vadino lėktuvu ant ratų.

Modernizuojant kariuomenę kitąmet bus atgabentos ir pirmosios, specialiai Lietuvai pagamintos kovinės mašinos. Jos, kaip žadama, bus galingesnės nei naudojamos Vokietijoje ir Nyderlanduose.

Plačiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

LRT stop kadras

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close