Lietuvoje

2013.08.06 09:57

VRK verdiktas: referendumo dėl „homoseksualizmo propagavimo“ ribojimo nebus

Eglė Digrytė, 15min.lt2013.08.06 09:57

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atsisakė įregistruoti iniciatyvinę grupę referendumui dėl informacijos apie homoseksualus ribojimo.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atsisakė įregistruoti iniciatyvinę grupę referendumui dėl informacijos apie homoseksualus ribojimo.

Toks sprendimas buvo priimtas pirmadienį vykusiame posėdyje.

Prašymas įregistruoti 22 narių iniciatyvinę grupę VRK buvo pateiktas liepos viduryje. Jos lyderis Kauno miesto tarybos narys Gintautas Labanauskas pasiūlė rinkėjams referendume pritarti formuluotei, kad „bet kokia informacija, susijusi su homoseksualizmo propagavimu, visuomenės informavimo priemonėse būtų skelbiama tik po 22 valandos“.

Seimo kanceliarijos Teisės departamento pateiktoje išvadoje nurodyta, kad šiuo tekstu ribojamos vienos asmenų grupės teisę skleisti informaciją. Jungtinių Tautų Visuotinė žmogaus teisių deklaracija, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencija, tarptautinių teismų sprendimuose tai laikoma diskriminacija.

Lietuvos Konstitucija numato, kad „žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu“.

Be to, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatyme minimos kitos valandos, nuo kurių galima transliuoti tam tikrą informaciją: pažymėtą indeksu N-14 – nuo 21 val., o indeksu S – nuo 23 val.

Teisininkų išvadas pristatęs Liberalų sąjūdžio deleguotas VRK narys Rokas Stabingis pažymėjo, kad „sprendimo tekstas ne visai atitinka Konstituciją ir įstatymus“, ir pasiūlė iniciatyvinei grupei pakoreguoti pasiūlytą formuluotę.

G. Labanauskas pareiškė sutinkantis pavėlinti laiką, nuo kurio būtų siūloma leisti transliuoti tam tikrą informaciją. „Likusios pastabos – subjektyvios, perteklinės, – tvirtino jis. – Mūsų grupės narių nuomone, nepažeidžiame jokio įstatymo, jokio teisės akto ir nevaržome jokių mažumų teisių.“

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5