Lietuvoje

2018.10.02 11:43

L. Pernavas: pagrindinis policijos iššūkis – pakeisti mentalitetą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.02 11:43

Pagrindinis Angelų sargų dieną mininčių policijos pareigūnų iššūkis – pakeisti mentalitetą, sako policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Jis pabrėžia, kad per daugiau nei du dešimtmečius policija tapo gerokai modernesnė, tačiau reikia iki galo įsisąmoninti, kad policininkai nėra baudėjai.

„Policija keitėsi, tapo moderni – pakeitėme įrangą, naudojam naujas technologijas. Tačiau reikia pakeisti mąstymą. Prieš 10 metų pakeitėme savo šūkį į „Ginti, saugoti, padėti“. Nebėra žodžio „bausti“, o tarp mūsų dar yra supratimas, kad policija yra jėgos struktūra, kad policija yra ta, kuri baudžia. Šiandien mes esame pagalbininkai. Suvokimas mūsų darbo, kad nesame baudėjai, yra pats sudėtingiausias. Tikiuosi, kad per ateinančius ar kitus metus mes sugebėsim pakeisti savo mąstymą ir tikrai tapsime tais pagalbininkais“, – sako generalinis komisaras.

Kalbėdamas apie gausios kritikos, ypač profsąjungų, sulaukusią policijos reformą, L. Pernavas, pažymi, kad pareigūnų darbo krūvis išties padidėjo, tačiau policijos vadovams svarbi tik konstruktyvi kritika.

„Kalbamės su profsąjungomis. Bet mums labai svarbi konstruktyvi kritika, ne populistinė, ne lozungai, šūkiai, kurie nieko nesprendžia ir nepasako. Su pareigūnais mes kalbamės. Taip, ne visiems tai patiko, nes darbo laiką – 8 ar 12 valandų – reikia atidirbti“, – sako L. Pernavas.

Policijos generalinis komisaras pažymi, kad per 25 metus policija sumažėjo nuo 15 iki 10 tūkstančių pareigūnų.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

Populiariausi