Lietuvoje

2018.10.01 17:06

„MG Baltic“ iš V. Bako reikalauja 20 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo

LRT.lt2018.10.01 17:06

Koncernas „MG Baltic“ pirmadienį teismui pateikė papildytą ieškinį, kuriuo prašo iš Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko V. Bako priteisti 20 tūkst. eurų reputacijai padarytos žalos atlyginimui, rašoma koncerno pranešime žiniasklaidai.

Koncernas „MG Baltic“ neturtinės žalos atlyginimo reikalavimu papildė savo anksčiau pateiktą ieškinį, kuriuo prašė V. Bako teiginius, kad „MG Baltic“ veikla atitinka organizuotos nusikalstamos grupės (organizuoto nusikalstamumo) požymius ir „MG Baltic“ padarė valstybei apytiksliai 500 mln. eurų žalą, pripažinti neatitinkančiais tikrovės ir pažeidžiančiais ieškovo dalykinę reputaciją.

„Siekiame, kad asmuo, paskleidęs tikrovės neatitinkančią informaciją ir taip pažeidęs mūsų teises, teismo būtų įpareigotas prisiimti asmeninę atsakomybę. Esame teisinė valstybė, ir jei politikai to nesupranta bei nesuvokia savo elgesio padarinių, tikime, kad teismas juos įpareigos būti atsakingais už savo veiksmus“, – teigia „MG Baltic“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos direktorius Tadas Marčiukaitis.

Jei ieškinys būtų patenkintas, iš V. Bako teismo priteista suma būtų skiriama Vasario 16-osios fondui, kuris finansuoja šaliai reikšmingus istorinius projektus.

„MG Baltic“ teismui taip pat yra pateikęs ieškinį dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) rašte parlamentarams pateiktų duomenų pripažinimo neatitinkančiais tikrovės ir pažeidžiančiais dalykinę reputaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.