Lietuvoje

2018.10.01 13:15

A. Babčenka: Maskva bandė užsakyti rusų opozicijos veikėjo žmogžudystę Vilniuje

15min.lt2018.10.01 13:15

Garsus rusų žurnalistas ir Kremliaus kritikas Arkadijus Babčenka socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad buvo bandoma užsakyti Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančio rusų opozicijos veikėjo žmogžudystę, kai jis šį pavasarį lankėsi Vilniuje.

A. Babčenka, kurio žmogžudystę šį pavasarį buvo užsakiusios Rusijos specialiosios tarnybos, feisbuke pasidalijo iš kito rusų disidento gautu laišku. Tiesa, žurnalistas šio asmens tapatybės neįvardijo. „Aš, Rusijos Federacijos pilietis (pavardė, vardas, tėvavardis), turintis politinio pabėgėlio statusą Jungtinėje Karalystėje, nuolat gyvenantis Jungtinės Karalystės teritorijoje, pranešu apie planus prieš mane įvykdyti smurtinį nusikaltimą, tiksliau – žmogžudystę.

Esu nuolatinis „Laisvosios Rusijos forumo“ dalyvis. Būtent mano vizito Vilniuje metu ir buvo suplanuota mano žmogžudystė“, – teigiama A. Babčenkos pasidalintame laiške. Pasak neįvardyto Rusijos disidento, jam informaciją apie bandymus užsakyti jo žmogžudystę perdavė kitas politinio pabėgėlio statusą turintis asmuo: esą jis darbinio vizito metu lankėsi Vilniuje, kur sutiko „D.“ įvardintą Ukrainos pilietį, laikinai gyvenantį Vilniuje.

„Susitikimo metu D. pasakė, kad tarpininkai iš Ukrainos pasiūlė jam 3,5 tūkst. JAV dolerių (3 012 eurų) už mano nužudymą. Paskambinę D. pasakė, kad būsiu Vilniuje, nors apie tai tuo metu galėjo žinoti tik labai ribotas žmonių skaičius. Pilietis D. nesutiko įvykdyti užsakymo, tačiau pabijojo iš karto kreiptis į policiją. Vietoj to papasakojo mano pažįstamam asmeniui, kad jis pasakytų man“, – teigiama A. Babčenkos pasidalintame laiške.

Laiške teigiama, kad neįvardintas Rusijos pilietis kreipėsi į Jungtinės Karalystės policiją ir JK žvalgybos tarnybą MI5, šios specialiosios tarnybos susisiekė su Lietuvos specialiosiomis tarnybomis.

„Kai atskridau į Vilnių, mane, išlipantį iš lėktuvo, pasitiko Lietuvos specialiųjų tarnybų atstovai, suteikė man visus reikalingus nurodymus ir paaiškinimus. Vakare Lietuvos specialiosios tarnybos sulaikė ir apklausė pilietį D., po to jį paleido. Tai, ką D. pasakė apklausos metu, nežinau“, – teigiama A. Babčenkos pasidalintame laiške. Pasak Rusijos piliečio, kurio žmogžudystei galimai buvo užkirstas kelias, atsižvelgiant į vėliau turėjusią įvykdyti A. Babčenkos žmogžudystę, vyksta emigracijoje gyvenančių Rusijos politinės opozicijos veikėjų likvidacija.

„Suprantama, kad visa tai užsakoma iš Maskvos, vis dėlto, matyti, kad koordinuojama iš Ukrainos, ir atliekama ukrainiečių rankomis“, – rašoma A. Babčenkos pasidalintame laiške. „Šį laišką atsiuntė mano draugas, pabėgėlis, politinis emigrantas, taip aktyvus užsienyje gyvenantis opozicijos veikėjas. Ukrainos pilietis D. turėjo jį nužudyti jam atvykus į Vilnių. Gegužės 26 d. Užsakymas buvo pateiktas trimis savaitėmis anksčiau“, – feisbuke rašė A. Babčenka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.