Lietuvoje

2018.10.01 10:51

TS-LKD pradeda pirminių kandidato į prezidentus rinkimų registraciją

LRT.lt2018.10.01 10:51

Pradedama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai nepriklausančių asmenų, kurie nori dalyvauti TS-LKD atviruose pirminiuose kandidato į prezidentus rinkimuose, registracija. Šių rinkimų metu TS-LKD spręs, ką remti 2019 m. prezidento rinkimuose. Atviruose pirminiuose rinkimuose dalyvaus du kandidatai: Ingrida Šimonytė ir Vygaudas Ušackas. Rinkimai vyks lapkričio 3–4 dienomis, skelbiama partijos pranešime žiniasklaidai.

„Atviruose, pirminiuose rinkimuose gali dalyvauti TS-LKD nariai ir kiti piliečiai nuo 16 metų. Šie asmenys negali priklausyti kitoms partijoms ir rinkimų tikslų turintiems dariniams (pavyzdžiui, visuomeniniams komitetams). Ne TS-LKD nariai, kurie nori dalyvauti pirminiuose rinkimuose, turi iš anksto registruotis www.demokratijossvente.lt. Šiame puslapyje taip pat yra pateikiama informacija apie kandidatus”, – procedūras komentuoja TS-LKD Vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, registracija prasideda spalio 1 d., 8 val., ir baigsis spalio 25 d., 24 val.. Kiekvienas užsiregistravęs asmuo gaus patvirtinimą apie sėkmingą registracijos procesą. Po registracijos per 5 darbo dienas užsiregistravęs asmuo gaus patvirtinimą, kad Centrinė rinkimų komisija patvirtino jo teisę dalyvauti rinkimuose.

„Per šį penkių dienų laikotarpį kiekvienas asmuo bus tikrinamas, siekiant išsiaiškinti, ar nepriklauso kitai politinei partijai arba rinkiminių tikslų turinčiam dariniui, ar registravosi laisva valia. Todėl užsiregistravęs asmuo gali sulaukti Centrinės rinkimų komisijos atstovo skambučio arba elektroninio laiško prašant patikslinti kai kurią informaciją, dėl to nereikėtų nustebti“, – teigė A. Gedvilienė.

Balsavimas vyks lapkričio 3–4 d. užpildant biuletenį balsavimo vietoje. Tai reiškia, kad kiekvienas TS-LKD narys arba iš anksto užsiregistravęs asmuo turės galimybę ateiti į vieną iš nustatytų balsavimo vietų (jos bus visose Lietuvos savivaldybėse) ir atiduoti savo balsą už pasirinktą kandidatą į prezidentus. Balsavimo vietos ir laikai bus paskelbti ne vėliau kaip iki spalio 21 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt