Lietuvoje

2018.09.30 22:35

Konservatorė I. Haase laimėjo Seimo nario rinkimus Zanavykų apygardoje

BNS, ELTA, LRT.lt2018.09.30 22:35

Sekmadienį vykusiuose Seimo nario rinkimuose vienmandatėje Zanavykų apygardoje laimėjo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė 58–erių advokatė Irena Haase. 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad iki 20 val., kada užsidarė apylinkės, savo sprendimą pareikšti atėjo 19,49 proc. rinkėjų.

Per pirmą turą tuo pačiu metu į balsadėžes biuletenius su savo balsais jau buvo įmetę 22,5 proc. rinkėjų.

Iš viso savo balsus atidavė 26,98 proc. apygardoje registruotų rinkėjų – beveik trimis procentiniais punktais mažiau nei per pirmą turą.

Išankstinio balsavimo aktyvumas siekia 7,49 proc., o pirmame ture buvo 7,3 proc.

Suskaičiavus visų 40 apylinkių balsus opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Irena Haase laimėjo prieš pats save išsikėlusį buvusį socialdemokratą Mindaugą Bastį. I. Hasse surinko 60,89 proc., o M. Bastys – 35,47 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Rinkėjų sąrašuose įrašyta 31 tūkst. 59 asmenys. Per pirmąjį turą balsavo mažiau nei trečdalis – 29,89 proc. – rinkėjų.

Ši apygarda apima Šakius bei kelias Kauno bei Vilkaviškio rajonų apylinkes.

Seimo nario vieta laisva čia liko, kai Zanavykų apygardoje išrinktas M. Bastys atsisakė parlamentaro mandato.

I. Haase: rinkėjai suvokė M. Basčio padarytą pažeidimą

58-erių advokatė I. Haase sako, kad rezultatas yra toks, kokio tikėtasi, tačiau pergalė nebuvo lengva.

Ji teigia laimėjusi rinkimus, nes rinkėjai suvokė buvusio jų rinkto parlamentaro M. Basčio, kaltinto antivalstybine veikla, padarytą pažeidimą.

„Patys rinkėjai suvokė ir suprato buvusio Seimo nario padaryto pažeidimo laipsnį. Tas ir nulėmė jų pasirinkimą“, – BNS sekmadienio vakarą teigė I. Haase.

Pasak TS-LKD lyderio Gabrieliaus Landsbergio, I. Haase triumfas rinkimuose yra pergalė prieš Konstitucijos laužytojus.

„TS-LKD kandidatės Irenos Haase pergalė Šakiuose yra ne tik pergalė prieš Konstituciją sulaužiusį Mindaugą Bastį, bet ir aiškus signalas valdantiesiems, kad jų vykdoma politika žmonėms nėra priimtina. Džiaugiuosi, kad Irena Haase, teisininkė gynusi žmones Šakių teismuose, apgynė Konstituciją ir toliau gins žmonių interesus Seime“, – BNS sekmadienį teigė G. Landsbergis.

„Rezultatas geras, nes tikėjomės tokio, kadangi įdėta daug darbo“, – teigė I. Haase.

Konservatorė teigė, kad kova su M. Basčiu nebuvo lengva.

„Buvo pastovus neigimas to, ką padarė (varžovas M. Bastys), kad yra auka ir panašiai, bet rinkėjai atidavė savo balsus ne jam, o už mane, jie nori permainų, nori visiškai kitokio atstovo Seime, negu buvo iki šiol“, – BNS teigė I. Haase.

Sekmadienio vakarą TS-LKD Šakių skyriaus būstinėje ji jau sveikinama su pergale rinkimuose.

I. Haase patikino, kad sėkmę lėmė ir buvusio konkurento pirmame ture „valstiečių“ deleguoto žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio palaikymas.

„Tik iš jo sulaukiau (paramos)“, – paklausta, iš kelių rinkimų pirmojo turo varžovų sulaukė palaikymo.

Prisiekusi Seime I. Haase papildys TS-LKD frakciją – taps 31–aja jos nare.

Konservatorė sako, jog norėtų dirbti parlamentiniame Teisės ir teisėtvarkos komitete: „Tokia preliminari mintis, pamatysime, kaip bus. Kur kitur? Dar turiu pagalvoti. Žiūrėsime pagal aplinkybes. Esu darbaholikė, jeigu reikia dirbti, tai reikia“.

I. Haase teigė kol kas nežinanti, ar persikraustys gyventi į Vilnių.

Vilniuje gimusi ir užaugusi, I. Haase studijavo Vilniaus universitete, kur įgijo teisininkės kvalifikaciją. Po studijų atvyko ir iki 2004 metų dirbo Šakių rajono savivaldybės administracijoje. Pastaruosius 14 metų verčiasi advokato praktika.

2007-2019 metais buvo renkama į Šakių rajono savivaldybės tarybą.

Nuo 2004 metų priklauso TS-LKD, yra Šakių rajono savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos seniūnė.

I. Haase nurodo laisvai kalbanti rusų ir lenkų kalbomis. Ištekėjusi, turi du vaikus.

BNS nuotr.

M. Bastys: politika man liks labai svarbi

Nelaukdamas kol bus paskelbti duomenys iš visų apylinkių, M. Bastys pasveikino oponentę su pergale: „Šiandieną mandatas tinkamai atstovauti Lietuvos žmones bus, tikriausiai, suteiktas I. Hassei. Taigi, Irena, sėkmės pačiai“.

Paklaustas ar ištesės rinkimų debatuose duotą pažadą, kad nelaimėjęs rinkimų Zanavykų apygardoje, traukis iš politikos, M. Bastys teigė, kad šiuo metu nėra laikas konkretiems atsakymams.

„Kur bedirbčiau ir ką beveikčiau, politika man liks labai svarbi. Ir visada būsiu aktyvus stebėtojas, aktyvus balsuotojas, aktyvus vienų ar kitų kandidatų rėmėjas. Ar pats ateityje dalyvausiu – parodys laikas. Šiandien kategoriškai atsakyti taip ar ne būtų neatsakinga“, – sakė M. Bastys.

Pasak politiko, po pralaimėtų rinkimų jis ketina tęsti karjerą privačiame sektoriuje.

„Manau, kad įgūdžiai nebus prarasti, o jei taip – reikės mokytis iš naujo, – sakė M. Bastys.

Populiariausi