Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.30 11:32

Jūra grąžino prieš savaitę žuvusio jachtos „Defiance“ kapitono kūną

DELFI.lt 2018.09.30 11:32

Klaipėdos policijos pareigūnai šeštadienio vakarą kreipėsi pagalbos į ugniagesius ir paprašė jų padėti iškelti iš laivo nuskendusio vyro kūną. Įtariama, kad jūra atidavė žuvusį „Defiance“ kapitoną Olegą Zeleniną.

Ketvirtadienį Baltijos jūroje, ties Giruliais, žmonės pastebėjo nuskendusį jauną vyrą.

„Defiance“ kapitono ir jo sūnaus artimieji patvirtino, kad tai – 1982 metais gimęs Dmitrijus Zeleninas.

Iki šeštadienio, rugsėjo 29-tos dienos, O. Zeleninas buvo laikomas dingusiu be žinios.

Įtariama, kad šeštadienį surastas prieš savaitę iškritęs iš jachtos ir bangose dingęs kapitonas.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budintis DELFI sakė, kad jie turi nedaug informacijos, o tyrimą atlieka policija. Ugniagesių buvo paprašyta padėti iškelti iš laivo pastebėtą vandenyje plūduriuojantį vyro kūną.

Policijos pareigūnai sako, kad dar negalintys patvirtinti, ar iš laivo pastebėtas ir surastas nuskendęs vyras išties O. Zeleninas, tai paaiškės tyrimo metu ir kai bus patvirtinta surasto asmens tapatybė.

Apie pastebėtą nuskendusį žmogų pareigūnus pranešimas pasiekė kiek prieš 19 val. vakaro.

DELFI primena, kad praėjusį šeštadienį, rugsėjo 22 d., gelbėjai gavo pranešimą, kad apie 14.04 val. prie šiaurinio molo iš jachtos keli žmonės iškrito į jūrą. Gelbėtojai nuvykę į įvykio vietą išsiaiškino, kad jachta plaukė 4 žmonės: 3 vyrai ir mergina.

Jachtos kapitoną ir jo sūnų pasiglemžė jūra. 19 metų mergina po ilgo gaivinimo atsigavo, tačiau ligoninėje merginos gyvybė užgeso.

Tądien audringoje jūroje vyko paskutinis šį sezoną jachtų buriavimo turas. Organizatorių teigimu, patys įgulų kapitonai priėmė sprendimą dėl dalyvavimo regatoje nepalankiomis oro sąlygomis. Starto metu vėjo greitis siekė 15–16 metrų per sekundę, iki starto – 20 metrų per sekundę, bangų aukštis – iki 3 metrų.

Dėl įvykio teisėsauga pradėjo du tyrimus. Pradėtas tyrimas dėl dingusiųjų be žinios bei ikiteisminis tyrimas ir tyrimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidus teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi