Lietuvoje

2018.09.29 17:55

Konservatoriai patvirtino kandidatus į EP rinkimus ir merus

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, Aleksandra Ketlerienė, DELFI.lt2018.09.29 17:55

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Tarybos posėdyje išklausė kandidatus, kurie dalyvaus pirminiuose prezidento rinkimuose. Konservatoriai taip pat patvirtino kandidatų į Europos Parlamentą (EP) abėcėlinį sąrašą bei kandidatus į merus savivaldos rinkimuose.

Partijos pirmininkas Gabrielius Lansbergis sako, kad pirminiuose rinkimuose galės balsuoti ne tik partijos nariai, bet ir visi norintys pasisakyti už, jų manymu, geriausią konservatorių kandidatą į prezidentus.

Per tarybos posėdį taip pat bus pristatyta partijos pirminių rinkimų tvarka renkant savo kandidatą į prezidentus, dalyvaus abu pretendentai – Seimo narė Ingrida Šimonytė ir diplomatas Vygaudas Ušackas.

„Turime du kandidatus – Ingridą Šimonytę ir Vygaudą Ušacką. Visą spalį vyks debatai, diskusijos ir lapkričio pradžioje, 3–4 dienomis, mes išsirinksime, kuris kandidatas iš šių dviejų gaus TS-LKD paramą ateinančiuose prezidento rinkimuose.

Kalbant apie kandidatus į merus, jų atrinkta po vieną. Buvo šiokia tokia diskusija, ar didžiuosiuose miestuose irgi galbūt turėjo būti išankstiniai rinkimai, tačiau atsisakius kandidatams, liko po vieną kandidatą didžiuosiuose miestuose. Jie bus galutinai patvirtinti šeštadienį“, – LRT RADIJUI sakė partijos pirmininkas G. Lansbergis.

Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę, savivaldos – kovą. Tarp kandidatų Į rinkimus į EP abėcėliniame sąraše yra Liudas Mažylis, Arvydas Anušauskas, Audronis Ažubalis, Jonas Rimantas Dagys, Donatas Jankauskas, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Andrius Kupčinskas, Kęstutis Masiulis, Antanas Matulas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Andrius Navickas, Saulius Pečeliūnas, Jurgis Razma, Gintarė Skaistė, Kazys Starkevičius, Stasys Šedbaras, Emanuelis Zingeris.

„Šį kartą numatėme galimybę sąrašą reitinguoti visiems partijos nariams. Tai bus daroma kartu su prezidento ir savivaldos sąrašų reitingavimu, lapkričio 3–4 d. Tarybos motyvuotu siūlymu, yra galimybė įtraukti po vieną visuomenėje žinomą asmenį į sąrašą. Galų gale, Taryboje už kiekvieną asmenį bus balsuojama atskirai, o tuomet bus tvirtinamas galutinis sąrašas “, – teigė vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė. 

Taip pat patvirtinti konservatorių kandidatai  į merus: Vilniuje – parlamentaras Dainius Kreivys, Kaune – akademikė, buvusi laikinoji Kauno technikos universiteto rektorė Jurgita Šiugždinienė, Klaipėdoje – parlamentarė Agnė Bilotaitė.

Posėdyje partijos pirmininkas G. Landsbergis teigė, jog būti žmonių partija yra vienintelė teisinga kryptis. Jis teigė, kad TS-LKD nesivels į „bereikšmius tyrimus“: „Jei kalbėsime apie konkrečius darbus – mes nesivelsime į komisijas, įvairius valdančiųjų  tyrimus.“

M. Romerio universiteto Politikos mokslų instituto lektorė Rima Urbonaitė sako, kad didžiausia intriga, kas TS-LKD kandidatų sąraše bus šalia L. Mažylio.

„L. Mažylis, aišku, bus žvaigždė, bet visam sąrašui reikia ir kitų žmonių, kurie būtų su rimtais politiniais raumenimis. Partijoms tai yra labai svarbu, norint stiprinti jų įvaizdį, sustiprinti ryšį su rinkėju ir ruošiantis jau 2020 m. Seimo rinkimams“, – kalbėjo politologė R. Urbonaitė.