Lietuvoje

2013.08.04 16:50

Šalia Valdovų rūmų įvyko antroji šio sezono teatralizuota ceremonija (nuotraukos)

ELTA2013.08.04 16:50

Sekmadienį prie Valdovų rūmų, Katedros aikštėje, šalia paminklo Gediminui, įvyko antrasis devintojo Teatralizuotų ceremonijų sezono renginys.

Sekmadienį prie Valdovų rūmų, Katedros aikštėje, šalia paminklo Gediminui, įvyko antrasis devintojo Teatralizuotų ceremonijų sezono renginys.

Valdovų rūmų muzikantams grojant, vėliavnešiui lydint, šauklys pranešė Žygimanto Senojo 1529-ųjų žinią apie atstatytus Valdovų rūmus ir jų reikšmę valstybei.

Jau tradicinėmis tapusios Valdovų rūmų paramos fondo organizuojamos teatralizuotos ceremonijos yra skirtos sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Šį sezoną ceremonijos rengiamos tris kartus: liepos 7, rugpjūčio 4 ir rugsėjo 1 dienomis, sekmadieniais.

Kiekvieną kartą rūmų šauklys praneša miestelėnams bei miesto svečiams galbūt primirštus, bet aktualius ir įdomius mūsų istorijos faktus. Į teatralizuotas ceremonijas susirinkusieji kiekvieną iš šių sekmadienių sužino naują bei įdomų mūsų istorijos faktą bei gali nusikelti bent mintimis į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

Šių teatralizuotų ceremonijų tikslas – ne tik aktualinti šalies istorijos faktus, bet ir skleisti informaciją apie Valdovų rūmus, kurti jų tradicijas.

Šias teatralizuotas ceremonijas prieš devynerius metus inicijavo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, fizikas ir rašytojas Kazys Almenas. Jis kartu su rašytoja Renata Šerelyte parengė šauklio tekstus Lietuvos istorinėmis temomis. Istorinius kontekstus šauklio tekstams parengė istorikas Tomas Baranauskas. Originalią muziką sukūrė kompozitorius Teisutis Makačinas, istorinių kostiumų autorė Rūta Gudzevičiūtė.

Po šauklio pranešimo Vilniaus miesto gyventojai bei svečiai gali pamatyti karybos kovų programą, kurią pristato istorinių kovų klubas „Viduramžių pasiuntiniai“, o rūmų damos demonstruoja šokius, kuriuos galėjo šokti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt