Lietuvoje

2018.09.28 20:08

R. Urbonaitė: visuomeninių komitetų ir partijų koalicijos atvertų kelių manipuliacijoms

Ramūno Karbauskio siūlymas savivaldos rinkimuose įteisinti visuomeninių komitetų ir partijų koalicijas gali būti labai žalingas, LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sako politologė Rima Urbonaitė. Anot jos, politikai patys sau spendžia spąstus dėl to, kad jie savivaldos lygmeniu devalvuoja partijas.

„Šita įstatymų iniciatyva gali būti labai žalinga. Politikai visiškai nesvarsto, ar apskritai tie visuomeniniai rinkimų komitetai pateisina ir leidžia pasiekti tą tikslą, kuris buvo iškeltas, tai yra stiprinti pačią savivaldą. Kol kas nematome ženklų“, – sako ji.

„Politikai, matydami, kad žmonės labai nemėgsta politinių partijų ir pačių politikų, pabandė žmonėms pasiūlyti produktą, kuris buvo suvyniotas į kitą pakuotę ir užklijuota kita etiketė. Ir žmonės tą produktą naudoja visiškai nepaskaitę jo sudėties. O sudėtis juk ir yra tokia, kad komitetuose siaučia tie patys politikai, kurie išeina iš partijų arba yra iš jų išmetami. Kitaip tariant, čia yra visiškas žmonių apgaudinėjimas“, – priduria R. Urbonaitė.

Pasak jos, ir pačioms partijoms tokio siūlymo įgyvendinimas nebūtų naudingas: „Partijos rinkimuose bando apsimetinėti, kad jos net nėra partijos – prisikviečia krūvas nepartinių žmonių, ir mes turime visiška politinių partijų devalvaciją vietoje to, kad jos bandytų stiprinti ryšį su rinkėju.“

„Aš bijau, kad dėl to mes šiuose rinkimuose matysime tokias machinacijas, kad partijos netgi steigs savo satelitus, kurie bus susiformavę iš partijų lyg nepriklausomi visuomeniniai komitetai, partijos bandys slėptis už tokių koalicijų. Galiausiai tie tokie kvazidariniai vėl integruosis į partijas. Bandau, kad šitas procesas yra Pandoros skrynios atidarymas, kuris atveria kelius įvairioms manipuliacijoms“, – sako politologė.

Išsamiau – pokalbio įraše.