Lietuvoje

2018.09.28 16:10

Prieš rinkimus – nauji žaidimai: siūlo įteisinti partijų ir visuomeninių komitetų koalicijas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.28 16:10

Seimas ėmėsi svarstyti „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siūlymo savivaldos rinkimuose įteisinti visuomeninių komitetų ir partijų koalicijas. Dabar koalicijas suburti gali tik partijos. Šio pasiūlymo autoriaus teigimu, taip būtų sulygintos komitetų ir partijų galimybės. Politologai tai vadina pavojingu žingsniu, galinčiu susilpninti partijas.

„Mes nesuprantam, kodėl ankstesni seimai nepadarė šito sprendimo, nes mes nesuprantame, kodėl yra diskriminuojami komitetai, kokiu būdu komitetų koalicijos arba koalicijos su partijomis galėtų griauti politinę sistemą. Komitetų stiprėjimas, jų skaičiaus daugėjimas yra ne komitetų, o partijų problema“, – apie siūlymą kalba R. Karbauskis.

Ekspertų teigimu, neteisinga partijoms ir komitetams dalyvauti kaip lygiaverčiams partneriams, nes skiriasi jų pareigos, komitetai finansuojami kitaip nei partijos.

„Manau, tai yra blogas žingsnis ištrinant tas ribas taro visuomeninių komitetų ir partijų, suteikiant vis daugiau galimybių dalyvauti kaip lygiaverčiams politikos veikėjams visuomeniniams komitetams, bet pamirštant, kad reikėtų nustatyti jiems tokias pat pareigas, kaip partijoms bei partijų nariams. Visų pirma atskaitomybė – kiek gauna lėšų visuomeniniai komitetai“, – sako politologas Tomas Janeliūnas.

Anot „Lietuvos žinių“ vyriausiojo redaktoriaus Ramūno Terlecko, dažniausiai tokios organizacijos arba tokie komitetai buvo trumpalaikiai.

„Lietuvoje trūksta protingų žmonių, į tuos komitetus daug nesusirinks ir jie niekada nebus pagrindinis politinės sistemos variklis, bet šiaip man nesuprantama, kam reikia jų“, – sako jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt