Lietuvoje

2018.09.28 15:15

Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje jau balsavo per 700 rinkėjų

BNS2018.09.28 15:15

Rinkimuose į laisvą Seimo nario vietą Zanavykų apygardoje jau balsavo per 700 rinkėjų, bendras aktyvumas per išankstinį balsavimą siekia 2,37 procento.

Iš anksto savivaldybėse balsavo 505 rinkėjai, o specialiuose paštuose – 230 rinkėjų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Daugiausiai rinkėjų balsavo Šakių rajono savivaldybėje. Aktyviausiai balsavo Varpo, Sūdavos ir Žiburio apylinkių rinkėjai.   

Per pirmąjį turą Zanavykų apygardoje pirmąsias dvi išankstinio balsavimo dienas aktyvumas siekė 2,19 procento.

Išankstinis balsavimas vyko trečiadienį ir ketvirtadienį, kai rinkėjai galėjo balsuoti Šakių, Kauno ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių pastatuose.

Penktadienį tęsiamas ir trečiadienį prasidėjęs balsavimas specialiuose paštuose, tai yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio dar galima balsuoti namuose.

Rinkimai balsavimo apylinkėse vyks sekmadienį.

Dėl parlamentaro mandato varžosi konservatorė Irena Haase, per pirmąjį turą surinkusi 33,87 proc. balsų, ir save išsikėlęs Mindaugas Bastys, gavęs 19,44 proc. balsų.

Iš viso vienmandatės Zanavykų rinkimų apygardos rinkėjų sąrašuose įrašyta 31 tūkst. 60 asmenų. Per pirmąjį turą balsavo mažiau nei trečdalis – 29,89 proc. – rinkėjų.

Zanavykų rinkimų apygarda apima Šakius bei kelias Kauno bei Vilkaviškio rajonų apylinkes.

Seimo nario vieta laisva čia liko, kai Zanavykų apygardoje išrinktas M. Bastys atsisakė parlamentaro mandato. Sprendimą trauktis iš Seimo jis priėmė, kai per apkaltą parlamente neužteko balsų panaikinti jo mandato ir dėl to prie Seimo surengtas tūkstantinis mitingas.

Konstitucinis Teismas M. Bastį pripažino sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.