Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.28 12:56

Seimas norėtų suvienodinti rinkimų organizavimo procedūras

ELTA 2018.09.28 12:56

Seimas po pateikimo pritarė Prezidento, Rinkimų į Europos Parlamentą ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma suvienodinti visų rinkimų organizavimo procedūras ir sąlygas.

Taip pat numatoma praplėsti balsavimo vietų užsienyje skaičių – sudaryti galimybę steigti papildomus balsavimo punktus vietovėse, kur yra didelė Lietuvos Respublikos piliečių koncentracija.

„Pagal siūlomą reglamentavimą, Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę balsuoti užsienyje ne tik Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, bet ir kitose balsavimo vietose, kurias patvirtins Vyriausioji rinkimų komisija“, – pristatydamas projektus sakė Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Teikiamomis pataisomis taip pat siūloma nustatyti visiems kandidatams vienodą biografijos ir trumpos rinkimų programos formą. Rinkimų komisijos nustatytais terminais leidžia rinkimų programų leidinius, todėl siūloma, kad kandidatai ir partijos kartu su pareiškiniais dokumentais pateiktų ir trumpas rinkimų programas.

Pasak A. Nekrošiaus, siekiant efektyvaus apygardų ir savivaldybių rinkimų komisijų darbo, siūloma nustatyti, kad šios komisijos sudaromos iki rinkimų likus 95 dienoms. Siūloma nustatyti, kad apylinkių rinkimų komisijas sudarytų ne mažiau nei 5 nariai.

Numatoma nustatyti terminą pareiškinių dokumentų atšaukimui – 35 dienos iki rinkimų.

Taip pat planuojama suvienodinti išorinės reklamos skleidimo ir rinkimų agitacijos draudimo sąlygas.

Teikiamomis pataisomis siūloma tikslinti kompromituojamos medžiagos ir atsakomosios nuomonės skelbimo bei kandidatų pasisakymo tiesioginiame eteryje tais atvejais, kai jie turi pranešti svarbią žinią dėl einamų pareigų, reglamentavimą. Numatoma išplėsti draudimą agitacijai naudotis tarnybine padėtimi įtraukiant ir Europos Sąjungos institucijas ir organizacijas.

Projektams po pateikimo pritarė 72, prieš balsavo vienas, susilaikė 11 Seimo narių. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektai į plenarinių posėdžių salę turėtų sugrįžti spalio 16 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi