Lietuvoje

2018.09.28 14:47

Vilniaus darželiuose ir sveikatos priežiūros įstaigose pradedamas šildymo sezonas

LRT.lt2018.09.28 14:47

Nuo penktadienio visuose darželiuose bei sveikatos priežiūros įstaigose prasideda šildymo sezonas, praneša Vilniaus savivaldybė. Ar pradėti šildymo sezoną įstaigoje savo nuožiūra spręs patys įstaigų vadovai, o vilniečiai gyvenantys daugiabučiuose taip pat gali savarankiškai įjungti šildymą, jeigu tam pritaria dauguma namo gyventojų.

Šildymo sezono pradžia gydymo ir mokymo įstaigose skelbiama atsižvelgus į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą, kuri buvo žemesnė už 10 laipsnių šilumos.

Stebint faktinę lauko temperatūrą ir artimiausias orų prognozes, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas, dėl šildymo sezono pradžios bus sprendžiama kitos savaitės pradžioje.

Tačiau, pasak savivaldybės, sostinės daugiabučių gyventojai gali ir patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: daugumos prašymu šildymą anksčiau gali įsijungti tie vilniečiai, kurių namų prižiūrėtojai tinkamai pasirūpino šildymo sistema. Sprendimas turi būti priimtas, kai daugiau kaip 50 proc. namo gyventojų sutinka pradėti šildymą anksčiau nei jis pradedamas bendrai visame mieste, ir tik tuose pastatuose, kurių šilumos punktai yra prijungti pagal nepriklausomą prijungimo schemą.

Šilumos punktai, prijungti pagal priklausomą schemą, gali būti pradėti šildyti tik savivaldybei paskelbus apie šildymo sezono pradžią. Jei pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai priėmė sprendimą šildymą pradėti anksčiau, nei savivaldybė paskelbs šildymo sezono pradžią, pastato valdytojas praneša, jog šildymą norėtų pradėti anksčiau, VŠT visada atsižvelgs į poreikius ir neprieštaraus pradėti šildymą suderintu laiku.

Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėtas spalio pradžioje: 2014-aisias – spalio 22 d., 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d., pernai – spalio 5 d. Pradedant naują šildymo sezoną pirmiausia pradedami šildyti sostinės darželiai ir mokyklos, gydymo įstaigos ir tik po to – gyvenamųjų rajonų daugiabučiai ir įmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.