Lietuvoje

2018.09.28 13:55

A. Stulginskio anūkas: keli dalykai seneliui šiandien labai patiktų

Jau daug metų į Lietuvą kasmet trumpam grįžta prezidento Aleksandro Stulginskio anūkas. Jungtinėse Valstijose gimęs ir tebegyvenantis Jonas Linas Juozevičius čia aplanko savo remiamas mokyklas, o lietuvius stebina panašumu į istorinį senelį.

J. L. Juozevičius gimė ir užaugo Jungtinėse Valstijose. Kasmet lankosi Lietuvoje  ir stebėdamas šios šalies pokyčius išduoda besigailintis tik vieno – kad netapo sociologu. Iš medikų šeimos kilęs J. L. Juozevičius įgijo gydytojo reumatologo specialybę ir daug metų dirba Medisone, universitetinėje ligoninėje.

„Sakė, studijuok ką nori, bet po to pats mačiau, kad gal geriau būti mediku. Nesigailiu. Galvojau, būsiu NBA žvaigždė, bet taip neatsitiko“, – juokauja J. L. Juozevičius.

Kaip pasakoja A. Stulginskio anūkas, pokario emigrantų karta tikėjosi, kad Lietuva bus nušluota ir jie bus paskutiniai lietuviai, todėl siekė išugdyti lietuvybę savo vaikuose.

„Niekados namuose nekalbėjome angliškai, tik po kiek laiko leido. Seserims neleido žiūrėti televizoriaus. Norėjo, kad mes kurtume lietuviškas šeimas“, – prisimena J. L. Juozevičius.

Anot jo, jeigu seneliui būtų duota galimybė pažvelgti į šiandienos Lietuvą, keli dalykai jam labai patiktų, nors kai kas, jo manymu, ir nuviltų.

„Man atrodo, žmonės tais laikais mažiau galvojo apie savo materialinę būklę, nesišvaistydavo. Jiems turbūt būtų svarbiau ne turėti geriausią mašiną, bet eiti į operos spektaklį, būti mecenatu. Gal dėl to jis (senelis – LRT.lt) šiek tiek būtų nusivylęs. Bet lietuviai išliko, išliko kalba. Jam labai patiktų, kad Lietuvoje yra tiek daug baigusių aukštąjį mokslą“, – mano A. Stulginskio vaikaitis.

Visas interviu – įraše.