Lietuvoje

2018.09.28 11:00

G. Paluckas: finansavimo siekianti LSDDP šantažuoja „valstiečius“ dėl 2019-ųjų biudžeto

BNS2018.09.28 11:00

Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas sako, kad finansavimo siekianti valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partija šantažuoja koalicijos partnerius „valstiečius“ dėl kitų metų valstybės biudžeto priėmimo.

„Valstiečiai“ dabar yra įstrigę ir šantažuojami „socdarbiečių“ ir kelio atgal tikrai neturi, nes galų gale atkeliauja rinkiminis biudžetas – 2019 metų – ir ten tikrai reikės „socdarbiečių“ balsų“, – penktadienį Žinių radijui sakė G. Paluckas.

„Žinant jų elgesį ir labai pragmatinį cinišką išskaičiavimą, jie iškels ultimatumą: arba pinigus, arba mes nebalsuosime“, – pridūrė jis.

„Valstiečių“ atstovė Agnė Širinskienė ketvirtadienį pasiūlė, kad vyriausybė galėtų skolintis po Seimo rinkimų susikūrusios parlamentinės partijos veiklai finansuoti. 

Ji tokią iniciatyvą įrašė į įstatymo projektą, kuriuo buvo numatyta leisti vyriausybei skolintis, siekiant padidinti krašto apsaugos finansavimą iki NATO standarto gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

Opozicija ketvirtadienį šį pasiūlymą blokavo. Ji kiek vėliau blokavo ir kitą įstatymą, kuris keičia partijų finansavimo tvarką ir leistų „socialdarbiečiams“ gauti per 200 tūkst. eurų iš biudžeto.

Nuo Socialdemokratų partijos atskilusių politikų įsteigta Socialdemokratų darbo partija šiuo metu kaip nedalyvavusi rinkimuose iš viso negauna valstybės dotacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10