Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.28 09:59

Seimas pailgino laikotarpį, per kurį galima surengti referendumą

LRT.lt 2018.09.28 09:59

Seimas priėmė Referendumo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta pailginti laikotarpį, per kurį surengiamas referendumas Seimui priėmus nutarimą dėl referendumo paskelbimo.

Iki šiol Referendumo įstatyme buvo įtvirtinta, kad referendumas vykdomas ne vėliau kaip po 3 mėnesių ir ne anksčiau kaip po 2 mėnesių po Seimo nutarimo priėmimo.

Priimtomis pataisomis nutarta nustatyti, kad referendumas vykdomas ne vėliau kaip po 8 mėnesių ir ne anksčiau kaip po 2 mėnesių po Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimo.

Kaip anksčiau yra teigęs Seimo pirmininko pavaduotojas, Darbo grupės pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti vadovas Arvydas Nekrošius, nustatytas laikotarpis yra labai trumpas, o jo pratęsimas sudarys geresnes sąlygas referendumo vykdymui pasirengti (suplanuoti jam skirtas lėšas, piliečiams – įsigilinti į referendumui pateiktus klausimus ir pan.).

 „Viena vertus, toks reguliavimas suteiks galimybę valstybės institucijoms bei piliečiams geriau pasirengti referendumui, antra vertus – nemažinama žemutinė laiko riba sudaro galimybę ypač skubiais atvejais referendumą paskelbti per palyginti trumpą laiką, jei tokia būtinybė ateityje iškiltų“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 6 parlamentarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi