Lietuvoje

2018.09.28 09:23

Vėjo gūsiai naktį vartė medžius, apgadintas pastatas ir automobilis

BNS2018.09.28 09:23

Ketvirtadienio vakarą ir penktadienio naktį kilęs vėjas vartė medžius, apgadinusius pastatą ir automobilį. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas BNS informavo, kad daugiausiai incidentų fiksuota Klaipėdos apskrityje – šeši iš 19-os.

Vis dėlto dalis šių incidentų galėjo įvykti dėl ketvirtadienio naktį Lietuvoje siautusios audros, nes ši ugniagesių statistika atspindi pastarosios paros įvykius.

Likę iš 19-os incidentų fiksuoti daugelyje kitų Lietuvos apskričių.

Vienu atveju gelbėjimo tarnybos buvo kviestos dėl ant pastato užvirtusio medžio, taip pat vienąkart ugniagesiai vyko šalinti medžio nuo automobilio. Šie incidentai fiksuoti Klaipėdos apskrityje.

Kitais atvejais medžiai buvo šalinami nuo kelių.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) BNS pranešė, kad dėl kilusio vėjo gyventojai elektros neprarado.

„Praėjusios paros padariniai yra pašalinti, (...) dabar fiksuojame tik nežymius pažeidimus. Gali būti, kad dienos metu atsiras daugiau užklausų, bet tai tikriausiai bus įprastas darbo režimas“, – sakė ESO atstovė spaudai Laura Šebekienė.

Sinoptikė Edita Gečaitė LRT RADIJUI sako, kad naktį vėjas kai kur viršijo 20 m/s ir nurims popiet.

Sinoptikai išvakarėse prognozavo, kad vėjo gūsiai pajūryje penktadienio naktį sieks iki 24–26 metrų per sekundę.

Klaipėdos uoste atnaujinama laivyba

Nuo vidurnakčio buvo ribota laivyba, šį ryta ji po truputį atnaujinama. Penktadienį ryte leidimo įplaukti į uostą laukė 8 laivai, išplaukti – trys, pranešė Klaipėdos uosto atstovė Dovilė Ringis.

Pasak jos, naktį vėjo greitis buvo apie 20 metrų per sekundę, o didžiausias greitis gūsiuose fiksuotas paryčiais – jis siekė iki 25 metrų per sekundę.

Pasak „Lietuvos energijos“ korporatyvinės komunikacijos vadovės Lauros Šebekienės, audra neturėjo pastebimos įtakos elektros energijos tiekimui.

„Šiąnakt buvo fiksuojami tik pavieniai sutrikimai, kurie buvo operatyviai šalinami“, – BNS sakė L. Šebekienė.

Dėl trečiadienį ir ketvirtadienio naktį Lietuvoje siautusios audros elektros neturėjo iš viso apie 60 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) klientų visoje Lietuvoje. Stiprus vėjas tuomet augiausia žalos padarė Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos ir Širvintų rajonuose, gana stipriai paveikė ir visą Vilniaus apskrities šiaurinę dalį. 

Pasak L. Šebekienės, šiuo metu beveik visi gedimai yra pašalinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.