Lietuvoje

2018.09.27 15:27

A. Ivanauskas apie vaikų maitinimą: į maisto gaminimą reikėtų pažvelgti kūrybiškai

Kulinarijos ekspertai, mitybos specialistai ir tėveliai siūlo receptą, kaip paskatinti vaikus mokyklose valgyti pagal naują valgiaraštį gaminamą maistą. Virtuvės šefas Alfas Ivanauskas sako, kad į maisto gaminimą reikėtų pažvelgti kūrybiškai. Jeigu sulauks verslo ir visuomenės palaikymo, jis net žada vykti po Lietuvą ir aiškinti, kaip maistą mokyklose patiekti patraukliau.

Simonas Urbonas – trijų vaikų tėtis. Ketvirtadienį jis savomis akimis įsitikino, kokį maistą nuo mėnesio pradžios valgo mokyklinukai. Salotos, bulvių košė, vištienos šlaunelės. Tokie pietūs tiekiami vienoje Vilniaus mokyklų. Pasak S. Urbono, mokyklų kulinarės nesistengia, kad maistas būtų patrauklus.

„Dabar atrodo toks dalykas, kad daugelis jų stengiasi kuo prasčiau padaryti, kad galbūt viskas grįžtų į tas senas vėžes ir joms nereikėtų ko nors naujo mokintis“, – sako „Super tėvų“ įkūrėjas S. Urbonas.

Žinomas virtuvės šefas A. Ivanauskas sako, kad bulvių košei trūksta skonio, o vaikams vargu ar siūlytų vištienos šlaunelių. Pagal nuo rugsėjo įsigaliojusią tvarką, vaikai privalo būti maitinami tik sveikai. Daugeliui vaikų toks maistas tapo visiškai nepatrauklus, tad tėvai skundžiasi, kad jų atžalos iš mokyklų grįžta alkani.

Pasak A. Ivanausko, jeigu maistą gaminantys kulinarai būtų kūrybingi, valgį pateiktų ne tik skanų, bet ir patrauklų akiai, vaikai jo nevengtų. Todėl imasi iniciatyvos – kviečia verslą ir visuomenę prisidėti prie kulinarų ir tėvų švietimo. Netgi pats važiuotų po Lietuvą ir pasakotų, kaip maistą paruošti tinkamai.

„Kartais reikia tai morkai suteikti pavadinimą, arba pasakyti tam tikrus dalykus, kad vaikas iš tiesų norėtų tą dalyką valgyti. Čia nėra vien tik receptų sukūrimas ir jų valgykloms atidavimas. Mūsų tikslas suburti komandą ir bendruomenę, kuri iš visų pusių apžaistų šitą dalyką“, – aiškina virtuvės šefas.

Paklausus vaikų, ar maistas išties neskanus, sulaukiau atsakymų, kad jis ne toks ir prastas. Ne viskas patinka, bet valgyti galima. Dietologės Editos Gavelienės teigimu, labai svarbu, kad vaikai pratinami prie sveiko maisto, tačiau jiems reikia ir paaiškinti, kodėl taip maitintis būtina.

Tiek tėvai, tiek dietologai ir kulinarai meta akmenį į sveikatos apsaugos ministerijos daržą. Esą imtis tokių kardinalių permainų mokyklų maitinimo sektoriuje reikėjo pamažu – daugiau informacijos suteikti ir tėvams, ir vaikams.

Esą dabar paprasčiausiai sudėtinga paaiškinti moksleiviams, kodėl jie šiandien negali valgyti vienų patiekalų, nors dar visai neseniai – galėjo.

Plačiau – Žygimanto Abromaičio reportaže.