Lietuvoje

2018.09.27 12:04

Teisingumo ministerija įtraukta į R. Kazėnienės civilinę bylą

LRT.lt2018.09.27 12:04

Teisingumo ministerija įtraukta trečiojo asmens teisėmis Kauno apylinkės teisme nagrinėjamoje civilinėje byloje, kurioje atsakove yra pripažinta buvusi Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kazėnienė, skelbiama Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Prašymą teismui dalyvauti šioje byloje trečiojo asmens teisėmis pateikė pati Teisingumo ministerija.

„Mūsų pareiga yra padėti principingiems ir sąžiningiems asmenims, atskleidusiems negeroves įkalinimų įstaigų sistemoje, padėti teisinėmis priemonėmis apsiginti ir įrodyti tiesą. Todėl ir nusprendėme dalyvauti šios bylos nagrinėjimo procese ir palaikyti R. Kazėnienės pusę,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.  

Šioje byloje UAB „Niklita“ pateikė R. Kazėnienei reikalavimą dėl galimai pažeistos dalykinės reputacijos bei garbės ir orumo gynimo, kadangi ji teikė informaciją apie su bendrovės veikla susijusias aplinkybes teisėsaugos institucijoms bei žiniasklaidos priemonėms.

R. Kazėnienė yra liudijusi Teisingumo ministerijoje sudarytai komisijai, tyrusiai aukštų Kalėjimų departamento pareigūnų veiksmus. Baigus šį tyrimą, buvo nustatyta, kad tuometei Kalėjimų departamento vadovei Živilei Mikėnaitei turėtų būti skirtas griežtas papeikimas, o Kauno tardymo izoliatoriaus direktorius Edvardas Kviatkauskas buvo atleistas iš pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.