Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.27 11:59

M. Vainiutė paskirta Seimo kontroliere

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.27 11:59

Parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis jau anksčiau paskelbė savo siūlymą, kad buvusi teisingumo ministrė Milda Vainiutė taptų Seimo kontroliere. Ketvirtadienį Seimo nariai dėl to priėmė sprendimą – nubalsuota, kad M. Vainiutė gaus šias pareigas.

Seimo salėje dėl M. Vainiutės kandidatūros užvirė diskusijos. Kai kuriems parlamentarams atrodo, kad taip buvusiai ministrei atsilyginama už palankią išvadą dėl Politinių partijų finansavimo įstatymo pataisų bei kad kilo interesų konfliktas, nes ministrė ekspertinės išvados rengimo ėmėsi jau žinodama apie jai siūlomas pareigas. Visgi balsų dauguma nutarta, kad ji taps Seimo kontroliere. 

Turėdama pasiūlymą ėmėsi išvados

Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas kalbėjo, kad M. Vainiutė nebuvo stipri teisingumo ministrė, nesusitvarkė su Registrų centro reikalais. Visgi, anot jo, ir Seimo pirmininkas pripažino, kad nuo pavasario kalbama su M. Vainiute dėl jos galimybės užimti šią poziciją.

„Tai štai, turėdama Seimo vadovybės pasiūlymą, M. Vainiutė gauna birželio pabaigoje arba liepos pradžioje, pateikti ekspertinę išvadą dėl Politinių partijų finansavimo tvarkos pakeitimo. Šitas darbas yra apmokamas, sumos minimalios, tačiau M. Vainiutė žinodama, kad siūloma tapti Seimo kontroliere, imasi to darbo, kurį jai duoda Seimo vadovybė ir tokiu būdu, turėdama pasiūlymą tapti Seimo kontroliere, priima kitą pasiūlymą užsidirbti iš Seimo“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Pasak jo, tai aiškus interesų konfliktas, nes žmogus, kuriam siūlomos pareigos valstybės tarnyboje, imasi toje pačioje tarnyboje darbo už tam tikrą, nors ir nedidelę sumą. Kaip sakė E. Gentvilas, taip M. Vainiutė nesugebėjo išvengti interesų konflikto dar net nepradėjusi eiti pareigų.

Pažėrė kritikos

Socialdemokratas Julius Sabatauskas komentuodamas M. Vainiutės kandidatūrą sakė, kad tapusi Seimo kontroliere, ji turėtų tirti valstybės ir savivaldybių tarnautojų piktnaudžiavimo atvejus, turės reaguoti į žmonių skundus, net ir kreiptis į teismą dėl žmonių teisių pažeidimų.

„Būnant jai ministre, buvo laikotarpis, kai keturios pavaldžios tarnybos buvo be vadovų daugiau nei pusę metų. Taip ir nesiryžo priimti sprendimų savarankiškai. Daugelyje sprendimų reikėjo atsižvelgti į tuometinę situaciją. Skiriant į ministrus visiems atrodo, kad Teisingumo ministerija yra pati nekalčiausia, pati ramiausia. O atvirkščiai, tai labai svarbi sritis“, – teigė J. Sabatauskas.

Politiko teigimu, M. Vainiutei būnant ministre trūko ryžto, principingumo, daug kur buvo nusileista.

S. Skvernelis, E. Blaževič/LRT nuotr.

Premjerui kandidatūra tinkama

Tuo tarpu „valstietis“ Tomas Tomilinas kalbėjo, kad M. Vainiutės vadovavimo ministerijai laiku buvo pajudintas antstolių klausimas.

Itin patenkintas buvusios ministrės kandidatūra ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis jau anksčiau yra sakęs, kad M. Vainiutė, būdama ministre, dirbo sąžiningai, pagal išgales.

„Tai, ką mes šiandien matome, kokios yra problemos, tai ir ministrės dėka tos problemos ne tik iškilo, bet ir yra pradėtos spręsti. Aš apie konstitucinės teisės profesorę Mildą Vainiutę, kaip teisininkę, turiu pačią aukščiausią nuomonę.

Taip pat, kaip apie žmogų, jos asmenines, dalykines savybes ir manau, kad pozicija, kurią siūlo Seimo pirmininkas, nėra nei šilta, nei patogi, o labai atsakinga, reikalaujanti didelių kompetencijų, gerų teisinių žinių ir manau, kad jei ji bus patvirtinta, bus puiki Seimo kontrolierė“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi