Lietuvoje

2018.09.27 13:35

Kas valdys Vilnių?

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.27 13:35

Užimti Vilniaus mero postą rikiuojasi vis daugiau kandidatų. Bet vien noro neužtenka – reikia partijos paramos. Dėl to ramus jau gali būti parlamentaras Dainius Kreivys. Jis rinkimuose dalyvaus su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais. Apie norą kandidatuoti į Vilniaus merus kalba ir dabartinis sostinės meras Remigijus Šimašius, europarlamentaras Antanas Guoga, jau anksčiau Vilniui vadovavęs Artūras Zuokas.

Prieš septynerius metus D. Kreiviui ūkio ministro postą teko palikti, kai Tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad jis supainiojo interesus skirdamas europinę paramą mokykloms, kurių rekonstrukcijos darbus turėjo atlikti su jo motina susijusi bendrovė. Tačiau D. Kreivys nemano, kad ši dėmė sutrukdytų jam vadovauti miestui. Be kitų užmojų, kaip padaryti patrauklų Vilnių, jis žada įrengti tramvajų.

„Jeigu žvilgtelsime į Europos miestus, pažangius miestus, matysime, kad pusės milijono miestas visada turi tramvajų, kai žmonių virš milijono – metro. Jeigu žvilgtelsime į Vilnių prieš 40 metų – mes taip pat turėjome tramvajų, tiktai jis buvo išmontuotas. Jeigu nori per trumpą laikotarpį pervežti daug žmonių, tramvajus yra išeitis“, – komentavo D. Kreivys.

Dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius jau seniau yra patvirtinęs mero posto sieksiantis dar kartą. Tačiau greičiausiai su Liberalų sąjūdžiu jis neis, o kurs savo komitetą.

„Aš esu liberalas, eisiu į rinkimus. Kaip eisiu, kokia forma – ateis diena ir pranešiu viską labai detaliai, su visa komanda, visa vizija. Vienintelis dalykas, apie ką svarstau – tai kaip Vilniaus ambiciją pakelti dar į aukštesnį lygį, nes per tuos trejus metus pavyko padaryti labai daug“, – LRT TELEVIZIJAI sakė R. Šimašius.

Įsikurti Vilniaus savivaldybėje nori ir europarlamentaras Antanas Guoga. Tiesa, kol kas ji matosi tik pro didžiulius jo biuro langus. Guoga dar nepatvirtina, kad jį rinkimuose palaikys Valstiečių ir žaliųjų partija, tačiau neatmeta, kad gali taip atsitikti. 

„Yra keletas partijų, kurios yra užsiminusios, kad galėčiau būti jų kandidatas. Bet gal Vilniuje geresnis variantas būtų [rinkimų] komitetas – gal tada ta partija galėtų komitetą palaikyti, tai čia yra tokia sprendimų ir derybų būsena iš dalies, nes apie Vilnių norisi bendrauti ir su ministrais ir su premjeru“, – kalbėjo europarlamentaras.

Socialdemokratai kandidatą renkasi iš kelių partijos narių – Mariaus Skarupsko, Rasos Budbergytės ir dabartinio vicemero Gintauto Palucko. Apsispręsti žada spalio pradžioje.

„Turi būti sudaryta rimta alternatyva – atsakingos, jautrios politikos, kuri rūpintųsi ne tik verslu, ne tik juostelių karpymu, bet Vilniaus miesto gyventojais, to gyvenimo kokybe. Tai jeigu skyrius pasitikės ir kels mano kandidatūrą (aš darbo savivaldybėje patirties turiu pakankamai), svarstyčiau kandidatuoti mero rinkimuose“, – aiškino G. Paluckas.

Oficialiai apie kandidatavimą dar nėra paskelbęs Artūras Zuokas, tačiau Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas nepaneigė, kad būtent A. Zuoką, kaip vieną iš kandidatų, partija svarsto paremti rinkimuose. Taip pat teigiama, kad bendrą kandidatą gali kelti ši partija su Valstiečiais ir žaliaisiais.

Apie ketinimus kandidatuoti į sostinės metus yra paskelbęs ir Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3-iąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.