Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.27 11:01

D. Grybauskaitė: tarptautinės organizacijos vis sunkiau įveikia globalias problemas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį sakys kalbą Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje. Ji taip pat vadovaus aukšto lygio pasaulio moterų lyderių diskusijai apie moterų vaidmenį ekonomikoje. Savo kalboje Generalinėje Asamblėjoje prezidentė sieks atkreipti dėmesį į būtinybę stiprinti Jungtines Tautas ir kitas tarptautines organizacijas.

Pasak šalies vadovės, iš tarptautinių institucijų tikimasi, kad jos padės apsaugoti tarptautinę teisę, šalių suverenitetą, teritorinį vientisumą, atremti ekonomines audras, tačiau pastaruoju metu, kai pasaulyje kyla karinė agresija, neslopsta ginkluoti konfliktai, išaugo prekybos įtampa, diplomatija išgyvena krizę. Todėl, prezidentės teigimu, reikia stiprinti organizacijas, kad jos realiai padėtų spręsti didžiausius šiandienos iššūkius.

„Globalias problemas tarptautinės organizacijos vis sunkiau įveikia, nes atsiranda kai kurių šalių, kurios nemano, kad daugėja problemų, mėgina save izoliuoti, todėl mažėja tarptautinių organizacijų įtaka, atsiduriama nacionalinių interesų akligatvyje, blokuojami Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sprendimai – tomis temomis ir kalbėsiu Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

Čia dalyvaus daugiau nei 150 šalių vadovai. Mes visi kalbėsime apie tai, kaip toliau panaudoti daugiašalę diplomatiją, kad Jungtinės Tautos ir toliau galėtų atlikti savo keltą uždavinį, kodėl buvo sukurtos“, – LRT RADIJUI sakė šalies vadovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi