Lietuvoje

2018.09.26 19:29

G. Landsbergio žinia kandidatams į prezidentus: pasitraukti nėra galimybės

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.09.26 19:29

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis perspėja, kad pirminiuose partijos kandidatų į prezidentus rinkimuose nusprendę dalyvauti Ingrida Šimonytė ir Vygaudas Ušackas pasitraukti iš proceso negalės.  

Trečiadienio vakarą TS-LKD prezidiumas patvirtino I. Šimonytės ir V. Ušacko kandidatūras pirminiuose partijos kandidatų į prezidentus rinkimuose.

Anot G. Landsbergio, minėti politikai sutiko su rinkimų taisyklėmis ir pasitraukti iš jų negalės.

„Gauti abiejų kandidatų sutikimai. Mano laiške praėjusią savaitę konstatuota, kad tai yra neatšaukiamas sutikimas, kad sutinkama su patvirtintomis taisyklėmis, kad sutinkama dalyvauti iki galo. [...]

Tokia yra nuostata, kad kandidatai turėjo laiko susipažinti su taisyklėmis, partijos nuostatomis, institucijomis, kaip veikia partinės struktūros. Kaip matome, dviem kandidatams tai buvo nepriimtina dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Du apsisprendė ir viskas“, – žurnalistams po TS-LKD prezidiumo posėdžio sakė G. Landsbergis.

Pasak konservatorių lyderio, jei kandidatas vis dėlto nuspręstų pasitraukti iš pirminių partijos rinkimų arba paaiškėtų aplinkybės, kurios lemtų politiko pasitraukimą ar pašalinimą, galutinį sprendimą priimtų partijos prezidiumas.

Seimo vienmandatininkams neleidžia kandidatuoti į EP

TS-LKD pirmininkas informavo, kad partijos prezidiumas trečiadienį taip pat patvirtino aprobuotą partijos kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą, kuris vėliau bus reitinguojamas. Prezidiumas, pasak G. Landsbergio, nusprendė, kad į EP kandidatuoti negalės Seimo rinkimus vienmandatėse apygardose laimėję kolegos.

„Buvo priimtas sprendimas neleisti kandidatuoti į Europos Parlamentą žmonėms, esantiems Seime, laimėjusiems vienmandatėse apygardose“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Anot jo, bet istoriko Liudo Mažylio kandidatų į EP sąraše yra ir kitų garsių pavardžių, TS-LKD frakcijos Seime narių, tačiau paties sąrašo nedetalizavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.