Lietuvoje

2018.09.26 17:29

5 metus taršą kenčiantys klaipėdiečiai nusivylę institucijomis kreipėsi į prokuratūrą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.26 17:29

Smarvės, triukšmo ir taršos problema klaipėdiečius vargina ne vienerius metus. Problema paūmėjo šią karštą vasarą. Aktyvūs klaipėdiečiai, surinkę 4500 parašų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų paskelbta nepaprastoji padėtis dėl didžiulės taršos mieste.

„Taršos šaltiniai yra nustatyti dar 2013 m., visos institucijos apie juos žino. Tačiau esame kaip voverės rate užsisukę – vyksta eiliniai pasitarimai, pokalbiai, diskusijos, bet judėjimo į priekį nėra“, – apgailestavo Marių bendruomenės vadovė Ligita Girskienė.

Marių bendruomenės vadovė sako, kad gyventojai kurį laiką fiksuoja problemas, bet institucijų atstovai esą į tai nereaguoja adekvačiai. Gyventojai tikisi, kad paskelbus ekstremaliąją padėtį jiems padėtų specialistai. Klaipėdiečiai taip pat siekia, kad prokuratūra uždraustų plėtoti ūkinę, komercinę veiklą Paupių kaime, kuri skleistų kvapus, o tos įmonės, kurios šiuo metu veikia ten, įdiegtų sistemas suvaldyti nemalonius kvapus.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos komitetas, gavęs miestiečių skundus, trečiadienį nusprendė, kad kreipsis į komisiją dėl ekstremalios situacijos skelbimo.

Miesto gyventojų skundą palaiko ir Smeltės ir Ketvergių bendruomenės, taip pat Rimkų, Toleikių kaimų gyventojai.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.