Lietuvoje

2018.09.26 23:41

Pajūrį niokoja audra, ribojama laivyba, šalyje elektros neturi per 10 tūkst. ESO klientų

Baltijos jūroje siaučiant stipriam vėjui ir dideliam bangavimui, trečiadienį nuo ryto uoste ribojama laivyba. Dėl įsismarkavusio vėjo, virstančių ant elektros linijų medžių, lūžtančių atramų, Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) duomenimis, 21.30 val. visoje Lietuvoje elektros energijos neturėjo daugiau kaip 10 tūkst. bendrovės klientų. Tikimasi, kad vėjas aprims ketvirtadienį paryčiais, tačiau meteorologai praneša, jog vėjuota bus visa savaitė.

„Įplaukimo į Klaipėdos uostą laukia trys laivai, tarp jų ir dujovežis „Arctic Princess“. Laivas į uostą antradienį negalėjo įplaukti, nes tokio tipo laivams yra tam tikri apribojimai – jie gali įplaukti tik geromis oro sąlygomis ir tik šviesiu paros metu“, – teigė Klaipėdos uosto generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Ringis.

Antradienį į uostą turėjęs įplaukti „Arctic Princess“ su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu įplauks vėliau, nurimus vėjui ir bangavimui.

Pasak D. Ringis, 11 val. duomenimis, vėjo greitis uostamiestyje buvo apie 18 metrų per sekundę, gūsiais jis siekė 23 metrų per sekundę

„Bangų aukštis jūroje siekia 3–4 metrus. Prognozuojama, kad vėjas didžiausią piką turėtų pasiekti 16–18 val. Gūsiais jo greitis gali būti iki 28 metrų per sekundę. Tikimasi, kad vėjas aprims tik ketvirtadienį paryčiais“, – sakė D. Ringis.

Uosto direkcija išplatino informaciją agentams, krantinių naudotojams ir visoms kitoms suinteresuotoms institucijoms, kad būtų užtikrintas laivų saugumas.

Uostas audrai buvo iš anksto pasiruošęs ir ėmęsi veiksmų, kad išvengtų nesklandumų. Nuo arčiausiai uosto vartų esančių krantinių gilyn į uostą patraukti laivai, pasirūpinta jų pritvirtinimu.

Uostamiesčio ugniagesiai jau sulaukė iškvietimų dėl lūžusių šakų.

„Pora iškvietimų turėjome dėl sulūžusių šakų, tačiau kol kas kritinės situacijos, rimtų incidentų nėra“, – sakė uostamiesčio ugniagesiai.

Šakos lūžta ir kitose pajūrio vietose – Palangoje, Kuršių nerijoje, kur kelią buvo pastojęs nulūžęs medis.

Pavakare pranešta ir apie stiprėjantį vėją bei kylantį vandenį Drevernoje. Vaizdais dalijamasi socialiniame tinkle:

Stichijos padariniai Palangoje, G. Oganausko nuotr.

Stiprus vėjas

Trečiadienį vėjo greitis siekia 20 m/s, prognozuojama, jog gūsiais sieks iki 28 m/s. Tai įvardijama stichiniu meteorologiniu reiškiniu.

Dėl stipraus vėjo trečiadienio popietę bangos jūroje turėtų pasiekti 3–4 metrus.

Vėjuota išliks visa savaitė. Ketvirtadienį ir penktadienį pajūryje siaus 15–20 m/s vėjas, šeštadienį vėjas rims iki 7–12 m/s, o sekmadienį vėl sustiprės iki 15–20 m/s.