Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.26 16:07

STT pradėjo tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Registrų centre

LRT.lt 2018.09.26 16:07

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša, jog pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Registrų centre.

STT teigimu, ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Registrų centro pranešimą apie sudarytas išskirtines sąlygas privačioms bendrovėms gauti Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis.

„Registrų centre aptikome nusikalstamos veikos požymių bei patys kreipėmės į teisėsaugą. Tiek STT, tiek prokuratūrai suteiksime visą reikiamą pagalbą.  Neabejoju, kad į klausimą – kas pelnėsi valstybės sąskaita, bus atsakyta“, – sako Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius.

Pasak susisiekimo ministro Roko Masiulio, „šis tyrimas bei paties Registrų centro kartu su Susisiekimo ministerija atliekamas auditas – itin svarbus, siekiant užtikrinti, kad valstybės turtas netaptų „išrinktųjų asmenų“ pasipelnymo šaltiniu“.

Kaip rašoma STT pranešime žiniasklaidai, įtariama, kad Registrų centro pasirašytomis duomenų teikimo sutartimis galimai neteisėtai, piktnaudžiaujant užimamomis pareigomis, buvo sudarytos galimybės privačioms bendrovėms gauti duomenis už kelis kartus mažesnę kainą negu kitiems duomenų gavėjams. Tokiu būdu galimai buvo padaryta didelė žala valstybei, nes nebuvo gautos numatytos pajamos.

„Specialiųjų tyrimų tarnyboje kasmet pradedama vis daugiau ikiteisminių tyrimų pagal gautus pranešimus. Ši tendencija rodo, kad tiek valstybės institucijos, tiek visa visuomenė tampa nepakantesnė korupcijos apraiškoms ir yra pajėgi kurti korupcijai atsparią aplinką bei ją palaikyti“, – pranešime sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi