Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.26 19:09

Politologė apie prezidento rinkimus: S. Skvernelio situacija – labai sudėtinga

Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Visvaldas Matijošaitis arba Saulius Skvernelis. Du iš šių politikų turėtų patekti į antrąjį prezidento rinkimų turą, mano Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė, politologė Jūratė Novagrockienė. Vis dėlto S. Skvernelio situacija, anot jos, sudėtingiausia.

„S. Skvernelio situacija yra labai sudėtinga, nes tada reikštų, kad turi atsistatydinti ministrų kabinetas. Aš nežinau, ar partija tai aukos, nes reikėtų peržiūrėti ministrų kandidatūras“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako profesorė.

Kita vertus, jos įsitikinimu, „valstiečiams“ gali būti sunku sugalvoti, ką deleguoti vietoj jo.

„Iš tikrųjų „valstiečių“ partija neturi tokių lyderių, kurie būtų patrauklūs, su aukštais reitingais“, – teigia J. Novagrockienė.

Tiek S. Skvernelis, tiek V. Matijošaitis kol kas minimi tik kaip galimi rinkimų kovos dalyviai. O kalbėdama apie jau pasiskelbusius kandidatus politologė pabrėžia, kad dauguma jų – pilki, išsiskiria vos kelios ryškesnės asmenybės.

„I. Šimonytė yra labai nuoširdi, ji paperka atvirumu. G. Nausėda yra labai santūrus, tai irgi kartais patinka. Aušra Maldeikienė yra labai ekscentriška asmenybė. Tam tikrai daliai ji gali patikti, bet kai kam visiškai nepatinka, kai šitaip aštriai pasisakoma“, – komentuoja politologė.

Jos manymu, vyks įtempta rinkimų kova ir ji turėtų būti labai įdomi.

Išsamiau – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi